6. oktoober 1999 kell 22:00

Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) sai möödunud nädalal Eesti Pangalt loa suurendada oma osalust Ühispangas üle 50 protsendi.

«Meie eesmärk on omandada Ühispangas enamusosalus, üle 50 protsendi aktsiatest,» ütles Baltic Holdingu juhataja Mats Kjaer. «See on viimane piir, milleks keskpangalt on tarvis luba taotleda, luba kehtib ka 100% aktsiate ostmiseks,» ütles Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann.

Kjaer kinnitas, et SEB on turult aktiivselt Ühispanga aktsiaid kokku ostnud, nagu ka augustis, ning tänaseks on SEBi osakaal Ühispangas tõusnud üle 47 protsendi.

Eile oli Ühispanga aktsia Tallinna börsil taas enimkaubeldud ning ligi 5 miljoni kroonise käibe juures tõusis aktsia hind päeva lõpuks 2,16%, 23,7 kroonini.

Hansa Investmentsi peaanalüütik Toomas Reisenbuk lausus teisipäeval, et SEBil oleks majanduslikult mõttekas omandada kõik Ühispanga ja ka Läti Unibanka aktsiad. Läti väärtpaberituru järelevalvekomisjoni kinnitatud otsuse kohaselt peab SEB Unibanka väikeaktsionäridele tegema ostupakkumise või vähendama osalust pangas alla 50 protsendi.

«Nagu me ka varem oleme öelnud, on SEBil pikemas perspektiivis kavas jääda ligi 50protsendilise osaluse juurde ka Unibankas ja Vilniaus Bankases.» «Me arvame, et SEBi selline osakaal tagab tugeva koostöö pankade vahel, see on kasulik nii SEBile, Ühispangale kui ka meie klientidele,» ütles Kjaer.

Kjaer märkis, et paralleelselt osaluse suurendamisega ei kavatse SEB teha muudatusi Ühispanga juhtivtöötajate seas. «Meil ei ole selliseid plaane. Me ei taha kedagi Ühispangas väga välja vahetada,» ütles ta.

Läti Unibankas on SEB juba üle 50protsendilise osaluse omandanud, Vilniaus Bankases on SEBi osalus praegu 42 protsenti. ÄP-BNS

Hetkel kuum