6. oktoober 1999 kell 22:00

Humanitaarabist kombainini

Kaheksakümnendatel aastatel humanitaarabi korras saadud kontoritehnikat kasutanud firmajuhid olid 90ndate keskel uute vajaduste ees -- ühe toanurgas asuva telefoni ja kägiseva faksiaparaadi asemel oli efektiivseks tööks vaja võimalusterohkeid telefonisüsteeme, lisateenustega telefoniaparaate, jõudsaid fakse ja paljundusmasinaid.

Et tormiliselt areneval side- ja kontoritehnikaturul oleks firmajuhtidel kergem orienteeruda, lõi Äripäev neli aastat tagasi side ja kontoritehnika rubriigi, olles eelnevalt veidi «sisse soojendatud» pool aastat varem ilmuma hakanud büroo rubriigiga, kus kõrvuti sisustustemaatikaga leidis kajastamist kontoritehnikaga seonduv.

Side- ja kontoritehnika rubriigi esimene number ilmus 24. novembril 1995 ning algusest kuni tänaseni on igas numbris olnud mõne sidevahendi või bürooaparaadi hinnavõrdlus. Nelja aasta taguseks rubriigi avalöögiks oli GSM-mobiiltelefonide hinnavõrdlus koos mahuka kommentaariga, mida digitaalne mobiiltelefon endast kujutab ja milliseid võimalusi pakub. Rubriigi sünnihetkeks oli GSMi kasutajate hulk Eestis jõudmas alles 10 000ni. Alates teisest numbrist lisandus siiani alles olev alarubriik, kus antakse teavet uudistoodete kohta. Järk-järgult suurenes ka mitmesuguste nõuannete hulk.

Ainus firma, kelle reklaam oli side- ja kontoritehnikarubriigi esimeses numbris ning on ka tänases juubelinumbris, on EMT. 1995. aasta sügiseses reklaamis tutvustas EMT oma levi, kus GSMi piirkonnana oli viirutatud vaid Tallinna ümbrus, Tartu, Haapsalu, Rakvere, Narva ja Tallinna--Pärnu maantee. Isegi suure võimsusega autovarustusega NMT ei taganud suures osas paikades kõnelemisvõimalust.

Hetkel kuum