ÄP fototoimetus • 7. oktoober 1999 kell 22:00

Elav muusika annab peole sära

Ansambli Kuldne Trio ning süldi- ja saastabändi Kala ühe liikme Sepo Seemani nädalavahetused on töised. Kiire on ka teistel muusikutel, sest järjest enam kutsutakse pidude elavdamiseks kohale ansambel.

Seemani sõnul on eestlaste maitse väga erinev ning seda mõjutab suuresti meedia. Kuuldu-nähtu põhjal teeb valiku ka peoperemees.

Peol esinemise kohta ütleb Seeman, et eestlane hakkab reeglina elama siis, kui esimene öötund on juba möödas või kui soojendusbänd oma töö teinud. Laulja sõnul sõnul piisab vaid ühest õnnelikust inimesest, et esinemine kordaläinuks lugeda. Samas võib Seemani kinnitusel üks tohman, kellest ei suuda muigega üle olla, kõik ära rikkuda.

Esinema soovitavad muusikud kutsuda ansambli, kes kontserdi ettevalmistamise pealt aega kokku ei hoia. Lihtsalt mütsiga ei ole mõtet lööma minna, sest pidulised tunnetavad selle ära. «Nii kui korraks end lõdvaks lased, on vähemalt neli, kes varmalt on valmis su asemele astuma. Asendamatuid inimesi ju ei ole,» ütleb Seeman.

Esinemise tasu koha pealt on kõik ansamblid väga kidakeelsed ning rahasummadest vaikitakse. Samas on selge, et mingist kindlast rahanumbrist ansamblite puhul rääkida ei saa. Hind sõltub sihtkoha kaugusest, liikmete arvust, ajast ja muudest asjaoludest. Teadaolevalt algavad neljaliikmeliste ansamblite hinnad viiest tuhandest kroonist. Teisalt võib jälle mõni väga nimekas bänd õhtu pealt teenida mitmekümneid või koguni sadu tuhandeid kroone. Hoopis teistsugused on aga jaanipäeval või jõulupeol esinemise taksid.

Seemani sõnul teeb raha küll rahulikuks, aga rõõmsaks muudavad muusiku siiski arukas kriitika, kiitus ja töövõit.

Autor: ÄP

Hetkel kuum