Peep Sooman • 12 oktoober 1999

Ministeerium viivitab äriregistri revisjoni tulemi avaldamisega

Justiitsministeeriumi äriregistritalituse juhataja Viljar Peep kinnitas, et revisjon äriregistris on lõppenud.

Samas ei soovinud ta tulemuste kohta mitte midagi öelda, põhjendades seda sellega, et kõigepealt peab ta aruande revisjonist esitama justiitsminister Märt Raskile. Aruande esitamiseks on Peebul aega üks kuu.

Revisjoni käigus kontrolliti peamiselt Tallinna linnakohtu registriosakonna kohtunike abide toimingute vastavust seadusele.

Lisaks revisjonile kontrollib äriregistri tööd ka justiitsministeeriumi sõltumatu Tallinna linnakohtu registriosakonna töökorralduse analüüsi komisjon, mida juhib justiitsministeeriumi kantsler Mihkel Oviir. Komisjon kontrollib ka revisjoni tulemusi.

Septembri keskel andis Äripäeva ajakirjanik 1500 krooni altkäemaksu äriregistri töötajale Annika Jürgensonile, et viimane organiseeriks firma kandeotsuse tegemise tavapärase kuu jooksul kahe nädalaga.

Mõni päev pärast altkäemaksujuhtumit paljastava artikli ilmumist ajalehes vabastati Jürgenson ametist ning äriregistris algatati põhjalik uurimine.

Miski ei saa õõnestada niivõrd kohtusüsteemi autoriteeti, kui seda on seaduserikkumised süsteemi enda sees, lausus justiitsminister Märt Rask tookord Äripäeva lavastust kommenteerides.

Hetkel kuum