ÄP fototoimetus • 27. oktoober 1999 kell 22:00

Laenustatistika viis rekordini Ühispank

Äripäeva arvutuste kohaselt suurendas väljastatud eluasemelaenude mahtu septembris ligi 100 miljoni krooni võrra Ühispanga töötajatele panga tütarettevõtete kaudu antud laenude kajastamine aruandluses.

Ühispanga pressiesindaja Eero Raun ütles, et tegemist on mitme aasta jooksul kogunenud eluasemelaenude kajastamisega panga bilansis. Kommertspangad ei tohi oma töötajatele otse laenu anda.

Raun lisas, et keskpanga aruandluses läheb eluasemelaenude rea peale ka osa kinnisvaraprojektide arendamiseks antud rahast, mis tõstis samuti eluasemelaenude kogusummat.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann kinnitas, et Ühispanga teguviis on seadusega lubatud ja keskpangal pole Ühispangale midagi ette heita.

Hansapanga eluasemelaenude tootehaldur Kersti Arro lausus, et nende keskpangale esitatud aruanne oma töötajatele antud laene ei sisaldanud. Arro väitel pole Hansapanga töötajad kunagi panga tütarettevõtete kaudu eluasemelaenu saanud.

Septembris väljastasid kommertspangad Eesti Pangale esitatud aruannete kohaselt 306,3 mln krooni eest eluasemelaene, mis ületab ligi 135 mln krooniga senist 1997. a oktoobrikuist rekordit. Pangad ise väitsid Äripäevale esitatud andmeis, et väljastasid kuu ajaga eluasemelaene kokku 141,8 mln krooni eest. Ka viimane number on viimase kahe aasta tipptulemus, viimati jõuti selleni 1997. a lõpul.

Autor: ÄP

Hetkel kuum