Hanno Tomberg • 8 november 1999

EMI EWT koolitusfirmadest parim

Tiit Tammemäe juhitav koolitusfirma EMI EWT on turuliider väliskaubandusealase koolituse andmisel. Aasta varem koolitusfirmade edetabelis teiseks tulnud firma kasvatas aastaga käivet ligi poolteist korda 8,15 mln kroonini, ettevõtte puhaskasum oli 514 000 krooni. Kasumilt edestas EMI EWTd vaid eelmise konkursi võitja AS Invicta, kelle puhaskasum oli ligi 1,4 miljonit krooni.

Tiit Tammemäe sõnul on EMI EWT tänavuse aasta suurim saavutus ekspedeerijate koolituse aktsepteerimine rahvusvahelise ekspedeerijate organisatsiooni Fiata poolt. Mais said esimesed 25 ekspedeerijat ka tunnistuse vastava koolitusprogrammi läbimise kohta.

Tammemäe ütles, et sõltuvalt majanduslangusest ja treeningrühmade vähenemisest on tänavu firmal raske ots-otsaga kokku tulla ja ettevõtte aastakäive langeb 6 mln kroonini. «Koolitusmahud on väiksemaks jäänud,» sõnab esimesel poolaastal ligi 400 inimest koolitanud firma juht.

Teisele kohale tulnud firma OÜ Self II koolitusassistent Margit Kiisler ütles, et tänavust aastat on iseloomustanud nõudlus firmasisese koolituse järele, rõhuga meeskonna treenimisele. Rohkem on tellitud ka klienditeeninduse ja müügi ühiseid koolitusprogramme, lisas ta.

Tartu koolitusfirma Self II omanikud plaanivad lähema aasta jooksul avada uue koolituskeskuse Tartu maakonnas. Uus hoone on juba katuse all, kinnitas Kiisler. Tänavuse aasta kasum jääb eelmise aasta 157 000 kroonile alla, kuid ettevõtte käive suureneb seniselt 2 miljonilt kroonilt aastas.

Eesti suurima koolitusfirma Mercuri International Eesti valdusfirma asedirektor Kaido Vestberg ütles, et koolitusfirmade edetabeli lähtealustel, mis võtab võrdselt arvesse firmade käivet, käibe kasvu, kasumit, kasumi kasvu, rentaablust ja varade tootlikkust, on väga suur mõju lõpptulemusele. Samas on uustulnukatel lihtsam läbi lüüa, sest leidub palju firmasid, kes tahavad proovida uute koolitusfirmade teenust, lausus Vestberg.

Viimasega põhjendas ta ka riiklike koolitusprogrammide korraldaja, Hiiumaal asuva Tuuru Sihtasutuse edu.

Mercuri Internationali käive kasvas tänavu I poolaastal 1,2 korda võrreldes eelmise aasta teise poolega, mis oli üldises madalseisus üllatav tulemus, lausus Vestberg. Samas märkis ta, et koolitusfirma jäi kevadise edu järel laisaks ja aasta teine pool tuleb oluliselt kehvem. Mercuri käibeprognoos tänavu on 13 mln ja kasum 1,3 mln krooni.

Koolitusfirmade TOP 30s jäi Mercuri International 13. kohale, eelmise aasta võitja AS Invicta oli viies.

Vt. ka Edukamad koolitusfirmad 1998. aastal

Hetkel kuum