Toomas Truuverk • 9. november 1999 kell 22:00

Hinnalangus börsil pidurdus

Telekomi aktsia ja Tallinna börs rahunesid eile pärast esmaspäevast suurt vajumist. ÄP indeks lõpetas päeva isegi napi 0,41% võrra plusspoolel, 266,65 punktil. Turg püsib siiski uimane ega hellita lähiajal positiivseid ootusi.

Mitte mingit mõju ei suutnud eile aktsia hinnale avaldada tund pärast börsipäeva algust avaldatud Optiva Panga 9 kuu konsolideeritud majandustulemused. Panga aktsia hind päeva jookusul registreeritud kuues tehingus ei muutunud.

Samas võis seda ka oodata, sest Optiva Panga puhul erineb grupi tulemus panga enda tulemusest suhteliselt vähe ja panga kasum ning bilanss olid juba varem avaldatud.

Uut informatsiooni pakkus peamiselt kasumiaruanne. Sealt torkas silma netointressitulu märgatav vähenemine eelmise aastaga võrreldes ja seda peamiselt järsult kasvanud intressikulude tõttu.

Kui möödunud aastal oli finantsasutuste põhiprobleem väärtpaberiturgudelt saadud kahjumid, siis sel aastal on põhitähelepanu nõudnud intressimarginaali püsimine, põhjustatuna intressitasemete järsust muutumisest sel aastal.

Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke on varem nimetanud just intressijuhtimisega toimetulemist Hansapanga üheks suuremaks saavutuseks sel aastal.

Esmaspäevast langust vedanud Telekomi aktsia püsis eile nii Tallinnas kui Londonis üpris rahulik. Aktsia hinda ei suutnud mõjutada ka viimase kümne kauplemisminuti jooksul tehtud mõned suuremad tehingud ja aktsia sulgus 73 kroonil (päevaga +0,69%).

Lähemaks perioodiks analüütikud turule märkimisväärseid muutusi ei prognoosi. Uudistevaesel turul nähakse järgmise suunda mõjutava sündmusena tuleval esmaspäeval avaldatavaid kommertspankade oktoobrikuu majandustulemusi.

Hetkel kuum