15. november 1999 kell 22:00

Tallinna börsi järelevalvekomisjon trahvis ASi Suprema Securities mitme börsi reglemendi punkti rikkumise eest ühtekokku 65 000 krooniga.

Börsi teatel ei taganud Suprema tänavu 15.--30. juunini enda ja kliendi tehingute realiseerimist tehingus määratud päeval.

Tallinna börsi juhatuse esimees Gert Tiivas ütles, et Suprema ei suutnud enam kui sajal juhul tagada Hansapanga aktsiate müügi realiseerimist määratud väärtuspäeval, sest tal puudusid vajalikud aktsiad. Seega müüs Suprema ennast aktsia langusperioodil pidevalt lühikeseks. Hansapanga aktsia hind langes börsil nimetatud ajal kiiresti, pärast 30. juunit hakkas jälle tõusma.

Kliendid Tiivase sõnul ei kannatanud ja ühtegi pretensiooni pole kliendid esitanud. Tiivas rõhutas, et börsi huvi on tagada tehingute toimumine kokkulepitud tingimustel.

Börsi teatel ei pidanud Suprema samuti kinni nõudest fikseerida tehingukorralduste vastuvõtmise aeg ja tingimused ning hilines tehingukorralduste vastuvõtmisest teatamisel. Ühtlasi tegi Suprema korduvalt keelatud toiminguid oma kontode vahel, mis võimaldas luua muljet tehinguaktiivsusest. Ka eksis Suprema kliendile kuuluvate väärtpaberite laenamisel, teatas börs. BNS

Mazheikiai naftatöötlemistehas töötles selle aasta 10 kuuga 4,209 mln tonni naftat, mis on mullusest 26% vähem.

Eelmise aasta kümne kuu tootmismaht oli 5,7 mln t.

Oktoobris töötles tehas 327 000 tonni naftat, mida oli 45% vähem kui eelmise aasta oktoobris.

Peaaegu kogu töödeldud toorme (4,1 miljonit tonni) ostis tehas ise. Teiste ettevõtete tellimusel töötles tehas 111 200 tonni. Tooraine puudusel pandi Mazheikiai tehases tootmine esmaspäeval täielikult seisma. Sel aastal on see juba neljas seisak -- veebruaris ja mais seisis tehas tööta 26 päeva, novembri algul oli nädala jooksul osaline seisak. BNS

Hetkel kuum