Sirje Niitra • 9. detsember 1999 kell 22:00

Past ja Kolk sihivad ööklubi

«Võimalusi on mitu, nende hulka kuuluvad ka Dekoltee ja endine Sotsiaalpanga maja,» rääkis Past uue ööklubi asukohast.

Past ja Kolk, kes tegutsevad koos meelelahutusäris, on teinud pakkumise pankrotipesast Dekoltee vara ostuks, ja kui selgus, et parima pakkumise teinud ?otlane David Coutts loobus lepingu sõlmimisest, on neil säilinud võimalus klubi endale saada. Seda enam, et hoone on koormatud pikaajalise rendilepinguga neile kuuluva firma ASi Restma kasuks. Dekoltee endise tegevjuhi ja ühe omaniku Lauri Laubre kinnitust mööda on aga rendileping, mille katkestamisel tuleks Restmale tasuda 12,5 miljonit krooni trahvi, tagantjärele sõlmitud ja pankrotitoimkond peaks selle lõpetama. «Ma mitte ei arva, et see on võltsitud, vaid tean seda,» ütles Laubre, kes on pankrotitoimkonna otsuse kohtus vaidlustanud.

Past ütles, et ei soovi asja kommenteerida enne, kui pankrotitoimkond pole küsimust otsustatud. «Kui ka minu ümber songivad sead, siis mina veel sellepärast röhkima ei hakka,» lausus ta.

Past ja Kolk ei avalikustanud endise Astoria restorani ostuhinda, kuid ütlesid, et see polnud väike ja selle kasiinoks muutmiseks kulus 15 miljonit krooni. Astoria kasiino avati eelmisel reedel. Peale selle kuuluvad Pastile ja Kolgile Metropolis, Atlantises ja Mirage'is asuvad kasiinod. «Need kaks ööklubi on kogu aeg kerges plussis, majandades end ise ära,» lausus Kolk.

Viimane suurem investeering oli 25 miljonit krooni Tartus asuva Atlantise ööklubi uuendamisse. Väike-Munamäe suusakeskuse ost on veel notari juures vormistamata, kuid selleks kulus 4,5 miljonit krooni, rääkis Kolk.

Pasti ja Kolgi investeeringuraha pärineb Alexela tanklate müügist ja Eesti pankadest. «Pangad otsivad elujõulisi inimesi ja kasulikke projekte,» märkis Kolk.

Pasti sõnul on Eestis ümber saamas aeg, kus kõik tegelevad kõigega. «Meie oleme otsustanud keskenduda meelelahutusärile ja näeme selles Eestis suurt perspektiivi,» lausus ta. «Miks ei võiks Tallinn olla Las Vegase sarnane lõbustuskeskus?» Ööklubide ja kasiinode kõrval on ärimeeste tandemil lähiajal plaanis astuda ka hotellindusse.

Kümme kuud tagasi omandatud Metropoli kasiinot nimetas Kolk surnud ürituseks, kuhu ei ole kavas raha sisse panna. Kolk ja Past võivad osaluse Metropolis lähiajal müüki panna.

Hetkel kuum