Kaja Koovit • 13. detsember 1999 kell 22:00

Väikeaktsionäride olukord kindlamaks

Ettevõtete ülevõtmist puudutav börsireglemendi uus osa peaks hakkama kehtima järgmise aasta jaanuarist-veebruarist, ütles Tallinna väärtpaberibörsi investorsuhete osakonna juhataja Eva Palu.

Palu märkis, et reeglite rakendumise tähtaeg sõltub muuhulgas vastavate väärtpaberituru seaduse muudatuste jõustamisest seadusandja poolt, mis hakkavad loodetavasti kehtima järgmise aasta esimestel kuudel. Bbörs on teinud riigikogule ja rahandusministeeriumile ettepanekud antud ettevõtete ülevõtmise valdkonna reguleerimiseks seaduse tasandil.

Börsi juhatuse esimees Gert tiivas on varem öelnud, et regulatsioonil ei ole tagasiulatuvat jõudu , küll aga tuleb juba börsiettevõttest 50% omandanud investoritel teha väikeaktsionäridele ostupakkumine mingi järgmise osaluskünnise ületamisel. Tiivas on samuti öelnud, et börs ei saanud reglemendimuudatustega oodata uue väärtpaberituru seaduse valmimiseni, sest selle valmimise ajaks on tõenäoliselt vähemusaktsionäride usaldus Eesti väärtpaberituru suhtes põhjalikult kahjustatud , set senine keskkond ei ole neile pakkunud peaaegu mingisugust kaitset tuumikomanike käitumise vastu.

Börsi nõukogu andis reedel juhatuse esimehele volitused allkirjastada kavatsuste protokoll Skandinaavia börsialliansiga Norex. Protokolli allkirjastamine on planeeritud jaanuarikuusse.

Samuti on börsi nõukogu otsuse kohaselt alates 10.jaanuarist välisriikide väärtpaberivahendajatel võimalik saada Tallinna börsi välisliikmeteks.

Hetkel kuum