20. detsember 1999 kell 22:00

Reval Hotelligrupp saab IFC-lt kuni 7,7 mln euro suuruse pikaajalise laenu, samas investeerib IFC ettevõtte omakapitali kuni 2 mln dollarit.

Eile Tallinnas Reval Hotelligrupi (Reval HG) ja Rahvusvahelise Finantskorporatsiooni IFC esindajate poolt alla kirjutatud laenulepingu kohaselt on laenu intressimäär Euribor pluss 3,25%.

Reval HG-l on laenu võimalik välja võtta osades kuni 31. detsembrini 2002. Esimese etapis väljastab IFC laenu kuni 4,9 miljonit ja teises etapis kuni 2,9 miljonit eurot. Laenu tagastamine toimub aastatel 2002 kuni 2008.

Aktsiate märkimine IFC poolt võib toimuda kuni kolmes osas 31. detsembrini 2001. BNS

Eesti investorid on viimasel ajal maaklerite sõnul rohkem välisturgudele investeerima hakanud, tundes huvi valdavalt Soome Nokia ja Sonera ning Rootsi Ericssoni aktsiate vastu.

Hansapanga maakler Lauri Lind märkis, et Eesti investorite seas on populaarsed kõige lähedasemad ja suhteliselt suurte ning tuntud ettevõtete aktsiad. Linnu sõnul on investoritel kõige parem ülevaade Soome ja Rootsi aktsiatest. BNS

HK Ruokatalo tegevdirektor Simo Palokangas ütles, et firmal on läinud Balti turgudel hästi, kuigi protektsionism on sundinud kontserni tütarfirmat Rakvere Lihakombinaati muutuva olukorraga kiiresti kohanema.

«Me oleme liikunud kogu aeg suhteliselt kiiresti edasi. Rakvere LK on saavutanud head tulemused,» ütles Palokangas esmaspäeval Kauppalehti Onlinele.

Rakvere Lihakombinaadi kontserni käive on tänavu üheksa kuuga küll langenud, kuid erinevalt 1998. aastast on ettevõte jõudnud kasumisse. BNS

Leedu Vilniuse Pank teatas eile, et tema omanduses on Hermise Panga aktsionäridele tehtud ostupakkumise järgselt 91,8% Hermise aktsiatest, mis annab 90,5% hääleõiguse.

20. detsembril toimunud ostupakkumise käigus müüdi Vilniuse Pangale 23,27% Hermise lihtaktsiatest ja 100% eelisaktsiatest. Järele jäänud Hermise Panga aktsiad on võimalus nende omanikel vahetada 15. jaanuaril Vilniuse Panga aktsiateks kursiga 1:3. BNS

Hetkel kuum