Ülo Toomsalu • 10. jaanuar 2000 kell 6:03

ETV juht keelas sarja Ööpanoraam jätkamise

Meelelahutussarja 'Ööpanoraam' reedene avasaade võib ühtlasi jääda viimaseks, sest Eesti Televisiooni peadirektori kohusetäitja Tiina Kangro teatas saate tegijatele ootamatult, et tema seda eetrisse enam ei lase, kirjutab Postimees.

Pärast reede hilisõhtul näidatud 'Ööpanoraami' avasaadet saatis Kangro laupäeval ajakirjandusele teated, milles märkis, et saade ei vastanud avalik-õigusliku telekanali kvaliteedinõuetele ja programmipoliitika taotlustele ning sarja näitamine tuleb peatada. Täpsemaid põhjendusi Postimees Kangrolt eile ei saanud, sest tema mobiiltelefon oli välja lülitatud.

Riigitelevisiooni sellist käitumist ei osanud kuidagi selgitada kahekümneosalisena mõeldud sarja 'Ööpanoraam' produtsent Tiit Rammo, kelle sõnul nägi avasaate videot enne eetrisse laskmist riigitelevisiooni meelelahutustoimetuse juht Eero Spriit.

'Olime mõlemad ühte meelt, et nii pika sarja avasaade võib veidi toores olla ning on punkte, mida parandada,' sõnas kinnipandud saate produtsent Rammo. 'Kuid mingeid etteheiteid ei tulnud ja ka ETV reklaamiosakonnaga oli kõik eelnevalt kokku lepitud.'

ETV meelelahutussaadete peaprodutsent Eero Spriit ütles, et nad olid Kangroga laupäeva hommikul saate ebaõnnestumise osas ühte meelt. 'Saate algus venis, esinejad olid silmanähtavalt krampis ning kui ollakse pidulikult riides, siis ei saa teksti lugeda mingitelt paberilipikutelt,' loetles ta. 'Pealegi oli saates lausreklaami.' Samas märkis Spriit, et ta ei ole sarja järsu katkestamise poolt, vaid annaks tegijatele veel ühe võimaluse.

'Ööpanoraami' näitamiseks sõlmis sarja tootva OÜga Lunavista lepingu ETV endine peadirektor Toomas Lepp 8. detsembril. Ajakirjanik Kärt Karpa ja näitleja Andrus Vaariku juhitud vana reklaamiklubi vaimus tehtav sari pidi jooksma kuni maikuuni igal reedel.

Hetkel kuum