Ülo Toomsalu • 17. jaanuar 2000 kell 6:16

Tööõnnetusse sattunul kästi suu pidada

17aastane Raul Kello sattus tööõnnetusse Stockmanni kaubamaja renoveerimisel 10. jaanuari varasel hommikutunnil. Ilmnes, et AS Telinek pole alaealisega töölepingut sõlminud ega haigekassakaarti andnud, kirjutab Õhtuleht.

Päev pärast õnnetust olid aktsiaseltsi esindajad Rauli kodunt üles otsinud ja pakkunud talle allakirjutamiseks tööettevõtulepingut, mis ei määra alaealise kohustusi ega tema tööaega. Juristide hinnangul ei kohusta selline leping ettevõtet absoluutselt mitte millekski.

'Sisuliselt püütakse selliste lepingutega teinekord riigimaksude tasumisest kõrvale hiilida,' ütles Õhtulehte konsulteerinud jurist.

'Mehed, kes meil käisid, nõudsid kategooriliselt, et Raul hoiaks suu kinni ega räägiks Telinekist ega tööõnnetusest kellelegi,' ütlesid tema ema ja õde. 'See nõndanimetatud tööettevõtuleping sõlmiti ka alles pärast õnnetust ja siis, kui Raul oli kolm kuud neil tööl käinud.'

Alaealine oli tööl seitsmel objektil ja tema sõnul käis tasustamine kummaliselt. 'Tuli üks mees, ütles ? kamba peale saate nii ja nii palju raha. Hiljem jagasime summa omavahel ära.' rääkis Raul. Tema sõnul on osa töö eest raha hoopis maksmata.

Hetkel kuum