Viktoria Korpan • 1. märts 2000 kell 10:53

Vene maffia lubab Internetis Eesti maksustada

Sellel aadressil leiab venekeelse kodulehekülje, kust saab informatsiooni Eestis väidetavalt tegutseva 'katusepakkuja' kohta.

Koduleheküljel pakutakse korrektses vene keeles kolme-etapilist 'katust' Tallinnas tegutseva organiseeritud grupeeringu poolt, eesmärgiks on kõik Eesti ettevõtted maksustada. Esimesel etapil ehk soodusetapil on aastamaks 3000 krooni. Juhul, kui 'pakkumise' saanud ärimees keeldub maksmast, ähvardatakse füüsilise arvete õiendamisega.

Leheküljel värvatakse kaastöölisi palgaga minimaalselt 15 000 krooni kuus ja on antud Q-GSMi mobiiltelefoninumber, mis praegu helistades on välja lülitatud.

Samas soovitab lehekülje koostaja kasutada Eesti tuntud turvafirma ESS teenused. Koduleheküljelt leiab ESS Tallinna büroo numbri ja on ka link ESS koduleheküljele.

Kapo kommissar Hannes Kont sõnas, et arvatavasti on tegemist naljaga.Politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg ütles samuti, et tõenäoliselt on see nali, kuid politsei hoiab sel juhtumil silma peal, sest tegemist võib olla pettusega.

Kodulehekülje disain ei ole keeruline ja taolise lehekülje võib valmis teha mõne tunniga.Oodake järge!

Hetkel kuum