Ülo Toomsalu • 6. märts 2000 kell 6:27

Auto liisimine läheb kallimaks

Veebruaris müüdi ligi kolmsada uut sõiduautot rohkem kui aasta tagasi ja automüüjate hinnangul tuli tõus põhiliselt soodsate liisingutingimuste toel. Soodsa liisinguga ostetud autod lähevad aga suvest tõenäoliselt kallimaks, sest euro ja Saksa marga intress LIBOR tõuseb, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Veebruari müüki edendasid atraktiivsed liisingutingimused, näiteks A1 autoliising pakkus ju viieprotsendilist intressi,' ütles Toyota Balticu marketingijuht Üllar Lanno.

Autoliisingu A1 turuletulemise sooduspakkumine on praeguseks läbi, nüüd saab autosid liisida tavalise, kuni 11protsendilise intressi eest.

Enamik Eestis välja laenatavast rahast, sealhulgas ka autoliising, on seotud intressimääraga LIBOR ning suveks ennustatakse selle paariprotsendilist tõusu. Kolme kuu euro ja ka Saksa marga intress on momendil 3,6-3,8 protsenti.

'LIBORi oodatav tõus mõjutab kindlasti mingil määral ka meie liisinguintresse,' ütles A1 autoliisingu omaniku Eesti Tööstusliisingu turundusjuht Pille Parind.

Balti Autoliisingu juhataja Tiit Nigul prognoosis, et sel suvel jäävad liisinguintressid umbes 10 protsendi juurde, kui LIBOR just üle paari-kolme protsendi ei tõuse.

'Kui LIBOR tõuseb nii palju, et liisinguintressid tõusevad üle 13 protsendi, vähendab see uute autode müüki kindlasti oluliselt,' märkis Honda ja Citroeni Eesti esindaja Veho Eesti juhatuse esimees Mart Kõpper.

Hetkel kuum