Ülo Toomsalu • 10. märts 2000 kell 6:01

Bergmannil oma versioon aresti põhjustest

Pankrotistunud ERA Panga omaniku Andres Bergmanni hinnangul pidas politsei ta teisipäeval kinni, et vältida tema osavõttu panga võlausaldajate koosolekust, kirjutab Eesti Päevaleht.

Bergmann ei osanud eile veel öelda, kas ta esitab selle kohta protesti, et ta ei saanud oma võla-nõudeid kaitsta. 'Ma pole selles veel kindel,' ütles ta Eesti Päevalehele.

Bergmann ei osanud eile täpselt peast öelda, kui palju on temaga seotud firmadel nõudeid ERA Panga vastu.

Pankrotihaldur Urmas Trossi sõnul esitas Bergmann pärast pankroti väljakuulutamist dokumendid, mis väitsid, et paaril offshore-firmal on panga vastu kokku 72 miljonit krooni võlanõudeid.

Nendest lepingutest ei olnud teadlikud pangainspektsioon ega audiitor. Samuti oli ERA Panga juhtkond kohtus vandunud, et selliseid kohustusi pangal ei ole.

'Otseselt dokumentidest ei tule välja, et need on Bergmanniga seotud offshore-firmad, aga on ilmne, et Bergmann neid kureerib, sest muidu oleks need nõuded ammuilma panga raamatupidamises kajastatud bilansivälistel kontodel,' kommenteeris Tross.

Pankrotihaldurid nende maksuvabade firmade nõudeid ei tunnustanud.

'Me peame seda tahtlikuks panga kohustuste suurendamiseks, mille taga ei ole näha muud huvigruppi kui Bergmann ise,' märkis Tross, lisades, et nende tunnustamine tooks kaasa 20-30 kohtuvaidlust.

Seadus võimaldab Bergmannil veel kord esitada kohtusse avalduse oma võlanõude tunnustamiseks ning esitatud tõendite põhjal teeb kohus otsuse, kas nende nõue on põhjendatud või mitte.

Hetkel kuum