Silva Männik • 7. aprill 2000 kell 6:09

Ekspress Grupi juhil lasub maksupettuse kahtlus

Keskkriminaalpolitsei on algatanud juurdluse Ekspress Grupi juhatuse esimehe Gunnar Kobini võimalikus osaluses 3 miljoni kroonises maksupettuses, kus kasutati tankisti abi, kirjutab tänane Äripäev. Kobin eitab osalust tehingus.

Tundmatuks jääda sooviva tunnistaja väitel algas tehing sellest, et riiulifirma Pärlinter omanikuks kinnitati notari juures mullu 17. novembril Haapsalus elav 34aastane Aivo Kaoküla. Samal päeval kohtus Kaoküla Hansapanga kontoris Gunnar Kobiniga, kes palus Kaokülal alla kirjutada maksekorraldusele 3 miljoni krooni ülekandmise kohta OÜ Pärlinter kaudu.

Tunnistaja sõnul sai Kaoküla selle ootamatu töö eest 5% sularahas ehk 150 000 krooni, sest tavaliselt tankistidelt nii riskantseid teenuseid ei taheta.

Praeguseks on politsei Kaoküla kaks korda üle kuulanud. Krediidiinfo andmetel Kaoküla rohkemate firmadega seotud pole.

Politsei kinnitusel pole Gunnar Kobini võimaliku maksupettuse asjas seni kriminaalasja algatatud. Politseiameti pressibüroo juhataja Indrek Raudjala sõnul käib praegu tõendite kogumine, et jõuda selgusele, kas on põhjust kriminaalasja algatada.

Kobin kinnitas eile, et temaga pole politsei ühendust võtnud ja ta ei tea endal ühtegi probleemi olevat. 'Pärlinteri nimi on mulle küll tuttav, aga ühtegi tankisti pole ma kunagi kasutanud,' ütles Kobin. 'Politsei poolt pole mul midagi karta.'

Konsultatsioonifirmast Divec ostetud OÜ Pärlinter on krediidiinfo andmetel äriregistris registreeritud 4. septembril 1998. Andmed finantsinfo kohta puuduvad ja ettevõte pole ka käibemaksukohustuslane.

Kobini tööandja on tuntud meediaärimees Hans H. Luik, kellele kuulub 50% Ekspress Grupist. Teine pool kuulub Skandinaavia meediakontsernile Bonnier. Ekspress Grupp annab välja ajalehti Eesti Ekspress ja Õhtuleht ning talle kuulub pool Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum