Ülo Toomsalu • 31. juuli 2000 kell 8:44

Kindlustusteemaline teleseriaal jõuab sügisel ekraanile

Sügisel hakkab Kanal 2 näitama uut kodumaist dokumentaalseriaali 'Kahjukäsitlejad'. 20-osaline seriaal filmiti Sampo Kindlustuses, kirjutab SLÕhtuleht.

'Uus seriaal peaks huvi pakkuma inimestele, kel on auto. Iga autoomanik puutub kokku kindlustusmuredega,' usub produtsent Marianna Kaat. Seriaali tegelasteks on kahjukäsitlejad, eksperdid ja uurijad. Kaamera jälgib neid hommikust õhtuni.

'Meil on seriaalis kaheksa põhitegelast kindlustuse poolelt ja loomulikult kliendid, kel autodega muret. Läbivaks tegelaseks on taksojuht, kelle Mercedes-bussile öösel purjus poisid sisse sõitsid. Tema lugu on tervenisti filmis - õnnetusest alates kuni selle hetkeni, mil sõiduk jälle töökorda saadi. Muidugi ei piirdunud me ainult kontoriruumides käimisega. Filmisime ka töökodades, kuhu avariilised masinad remonti saadetakse, sõitsime klientidega kaasa.'

Kaat usub, et suudab tõsieluseriaaliga kummutada inimeste negatiivset suhtumist kahjukäsitlejatesse.

Seriaali tegelasteks sattus täiesti juhuslikult ka mitu tuntud nägu. 'See polnud küll meie eesmärk, kuid selle nelja nädala jooksul oli kahjukäsitlusfirmasse asja ka näiteks Ago-Endrik Kergel, Tiina Pargil ja Emil Rutikul. Loomulikult küsisime klientidelt alati nende filmimiseks luba,' räägib produtsent.

Hetkel kuum