Ülo Toomsalu • 24. august 2000 kell 6:30

Peaminister keelitab kindral Kerti kaitseväkke jääma

Peaminister Mart Laar keelitas erakohtumisel kindral Johannes Kerti kaitseväkke jääma ka juhul, kui riigikogu nõustub presidendi ettepanekuga ta kaitseväe juhataja kohalt vabastada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Laar ja Kert kohtusid teisipäeva õhtul Keila-Joal. Eesti Päevalehe andmetel viibisid kohtumisel ka välisministeeriumi kantsler Indrek Tarand ja peaministri nõunik Jaan Tross.

Neli tundi kestnud kohtumise käigus keelitati Kerti pärast esmaspäevast hääletust kaitseväest mitte lahkuma ka siis, kui riigikogu otsustab ta ametist vabastada. Usaldusväärsetel andmetel kavatseb kindral siiski lahkuda, kui riigikogu ta ametist maha hääletab.

Kerdi kaitseväest lahkumine oleks halb signaal välisriikidesse, samuti kaoks Kerdil tsiviilisikuna vaikimiskeeld, väitsid peaministri lähikonna allikad.

Isamaaliidu fraktsiooni esimees Tiit Sinissaar avaldas eile siiski lootust, et Kert käitub ohvitserina ka siis, kui riigikogu ta tõesti ametist vabastab.

Eesti Päevalehe andmetel kavatseb valitsus Kerdile pakkuda ata?ee kohta Moskvas, Brüsselis või Washingtonis. Moskvas pole praegu ata?ee kohta veel loodud.

Samas pole riigikogu koalitsioon jõudnud selgusele, kuidas esmaspäeval erakorralisel istungil Kerdi ametist vabastamise hääletusel käituda.

Hetkel kuum