Ülo Toomsalu • 29. august 2000 kell 6:19

Inglise telekanal BBC jäädvustas Järvamaad

Inglise telekanali võtterühm filmis nädalavahetusel Järvamaal Abaja põllumajandusühistut, tegemist on BBC maaeluprogrammi esimese saatega Balti riikidest, kirjutab Postimees.

Inglise uudistekanali BBC (British Broadcasting Corporation) maaeluprogrammi produtsent Ken Rundle ütles, et oli Eestis ja Balti riikides üldse esimest korda saadet tegemas.

'Mingit reklaami siit tagant otsida ei tasu,' selgitas Rundle. 'BBC on rangelt erapooletu kanal, filmime lihtsalt igapühapäevase maaelusaate tarvis ?otlaste tegemisi kaasmaalastele.'

Pooletunnine saade tuleb ?otlastest, kes peavad farme Baltimaades. Niel Godsman on 1998. aasta juunist Abaja põllumajandusühistu omanik, tema rahvuskaaslane arendab põllundust Leedus.

Rundle"i sõnul arutlevad tegijad, kui palju sõltub põllumajanduse areng riigi toetustest. '?otimaal tunnevad põllupidajad end toetusteta riigile kasutult, meie näitame, et on maid, kus inimesed on lootusrikkad ning harivad põldu märkimisväärsete toetustetagi,' sõnas ta.

Abaja põllumajandusühistu (PÜ) osanik Niel Godsmani hinnangul ei tasu ?otimaal enam põldu harida ja loomi pidada, Eestis ja Abajal on aga tulevikku.

Saadet näitab BBC umbes oktoobri keskel.

Hetkel kuum