Ülo Toomsalu • 7. september 2000 kell 6:51

Robert Lepikson ei välista koostööd Keskerakonnaga

Endine Võru maavanem Robert Lepikson ei välista ka oma erakonna loomist või tihedamat koostööd Keskerakonnaga, kirjutab Võrumaa Teataja.

Eksmaavanem Robert Lepikson ütleb Võrumaa Teatajale antud intervjuus, et näeks oma mantlipärijana hea meelega Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktorit Mait Klaassenit.

Keda soovitaksite uueks maavanemaks?

Ma ei tea, kas võin välja öelda. Keda kindlasti ei soovitaks, on vallajuht, kes ei suuda oma silmaringi laiemaks ajada ja maakonda, Kagu-Eestit tervikuna näha. Puhtpoliitilist kandidaati, kellel puuduvad kogemused, ka ei soovitaks. Ei rõõmustaks, kui maavanemaks osutuks bensiiniärimees [Urmas] Johanson, kunagine piimaisand [Ando] Hagel. Kui minu pakkuda oleks, siis Mait Klaassen. Tema kunagine koonderakondlik kuuluvus võib miinuseks olla, kuid Koonderakond on hääbunud.

Mida te nüüd oma populaarsusega peale hakkate?

Pole mõelnud. Olen oma osalusega firmas juhatuse esimees ja tegelen äriasjadega. On tehtud ettepanek partei asutada. Kindlasti oleks ühel parteil oma ni?? olemas. Kolkapartei, sest peale Tallinna on kogu Eesti kolgas.

Tavaliselt jätkavad populaarsed inimesed poliitikas?

Olen lubanud mitte minna riigiametisse. Mis valitavasse ametisse puutub, on iseküsimus. Võimalusi on palju, praegu pole aega sellega tegelda, kuid arvan, et kaarte annab segada küll.

Kas Robert Lepikson mõtleb Keskerakonda astumisele?

Robert Lepikson ei mõtle ühessegi olemasolevasse erakonda astumisele. Küll ei välista asjaajamist erakonnaga parteituna.

Hetkel kuum