Inno Tähismaa • 25. september 2000 kell 16:45

Homne eelinfo

Valitsus peab istungit.

Pärastlõunal sõidab peaminister Mart Laar Maailmanäitusele (EXPO) Hannoverisse, kus ta kolmapäeval avab Eesti Päeva. Kui Välisminister Ilves sõidab Suurbritanniasse ja Majandusminister Pärnoja ka EXPOle, täidab peaministri kohuseid regionaalminister Toivo Asmer.

Statistikaametilt ilmub väljaanne Palk. 1999.

AS Kuressaare Jahisadam esitleb Tori elamukvartali piirkonda seitsmele kinnisvarabüroole, kes võiks piirkonda arendada.

Kuressaares tutvustatakse kaluritele esitatavaid nõudeid seoses ühinemisega Euroopa Liitu, uut kalapüügiseadust ja järgmise aasta kalapüügipiiranguid.

Eesti Elektrijaamas esitletakse energiaploki automaatikaprojekti, mis maksis ligi 37 miljonit krooni.

Riigikogu istungil menetletakse Rahvaliidu fraktsiooni ettepanekut teha valitsusele ülesandeks algatada 2000. aasta 1. oktoobriks taluseaduse eelnõu, mis sätestaks muuhulgas talu mõiste ja õigusliku vormi ning talupidamise kui elulaadi ja rahvuskultuuri osa säilimiseks vajalikud seaduslikud eeldused ja vahendid.

Riigikogu menetleb ka tehnilise normi ja standardi seaduse muutmise seadust, presidendi seaduse eelnõu, energiatõhususe seaduse eelnõu, valitsuse seaduse ja teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (haridusministeeriumi muutmine haridus- ja teadusministeeriumiks ning mitmed teised teaduse arengut soodustavad punktid), haldusõiguserikkumiste seadustiku muutmise seaduse eelnõu (toksikomaania vastane võitlus) ning riigihangete seaduse eelnõu (13. septembril ei saanud riigikogus vajalikku häälteenamust).

Hetkel kuum