Inno Tähismaa • 5. oktoober 2000 kell 8:54

Hansapank alandas kodulaenu ja -liisingu hinda 0,25%

Alates tänasest pakub Hansapank eraisikutele kodu soetamiseks laenu ja liisingut soodsamalt alates hinnaga 6 kuu Euribor + 4,25%, teatas panga esindaja.

Esmaspäeval alanud Hansapanga ja Hansa Liisingu ühise kodulaenu ja koduliisingu kampaania raames otsustas pank langetada nende toodete intressi 0,25 protsendipunkti võrra.

Klientide huvi kodulaenu ja koduliisingu vastu on püsinud ühtlaselt kõrgel, kuid eurointresside tõusuga on Hansapanga eralaenuosakonna juhataja Aivar Jõgi sõnul huvi kodulaenu ja koduliisingu vastu veidi pidurdunud.

'Euribori kallinemist on tunnetanud ka praegused laenukliendid, kelle igakuised laenu tagasimaksed on aasta algusega võrreldes suurenenud kuni poolteist protsenti. Näiteks aasta alguses võetud keskmise kümne aastase 150 00 krooni suuruse laenu kuumakse on kallinenud ligemale 150 krooni', rääkis Jõgi. 'Hansapank ei saa Euribori langusele pöörata, kuid toetada kliente selle tõusu vastu on meie võimuses', lisas ta.

Hansa Liising Eesti juhi Gerd Kriegeri sõnul mõjub intressi alandamine klientidele soosivalt. 'Lõpptulemusena väheneb kliendi igakuine tagasimakse', ütles Krieger.

Klientidele, kes on veidi tundlikumad Euribori kõikumistele, soovitab pank viie aastase fikseeritud intressiga laenu- ja liisingutoodet.

Kuue kuu Euribori hind on aasta algusega võrreldes kasvanud 3,52 protsendilt 5,04 protsendini. Käesoleva aasta jooksul on Hansapank kodulaenu intressi langetanud 0,75 protsenti.

Oktoobri alguse seisuga ületas kodulaenu ja koduliisingu koguportfell 3 miljardi krooni piiri.

Hetkel kuum