Viktoria Korpan • 6. oktoober 2000 kell 14:49

Eesti Telefon alandas võrgu rendi hinna teistele operaatoritele

Eesti Telefon tõi turule teistele sideoperaatoritele mõeldud võrguteenused, mis võimaldavad pakkuda juurdepääsu Eesti Telefoni võrgule senisest tunduvalt odavama hinnaga, teatas Eesti Telefoni pressiesindaja.

'Nii on andmeedastuseks ja kaasaegsete digitaalseadmete jaoks mõeldud vaskpaari rendi kuutasu 235 krooni ja madalamate kiiruste ning kõneedastuseks mõeldud vaskpaari rendi kuutasu 200 krooni,' ütles Eesti Telefoni pressiesindaja Anu Vahtra. 'Seni kasutusel olnud lõppkasutajale mõeldud võrguteenuste hinnad jäävad samaks.'

Eesti Telefoni võrgustrateegia talituse direktori Rain Rebase sõnul on Eesti Telefon uue toote turuletoomisega näidanud kindlat tahet avada sideturg konkurentsiks ning anda oma ule-eestilist sidevõrku kasutada lisaks internetiteenuse pakkujatele ka uutele sideoperaatoritele.

Uute teenuste hinnakujunduses on arvestatud ka teiste riikide sideettevõtete kogemustega. Samas ei saanud Eesti Telefon veel kasutada telekommunikatsiooniseaduse kohast metoodikat teenuse hinna kujundamisel, mistõttu hinnas võib tulla korrektiive vastavasisulise rakendusakti jõustumisel.

Hetkel kuum