Inno Tähismaa • 18. oktoober 2000 kell 8:01

Võru Juust võib ainsana Atleet juustu edasi teha, esitab kahjunõude

Majandusministeeriumi tööstusomandi apellatsioonikomisjon tunnistas eile seadusevastaseks ja tühistas patendiameti otsuse registreerida ASi Saaremaa Liha- ja Piimatööstus nimele kaubamärk Saareatleet, mis on täiesti sarnane ASi Võru Juust kaubamärgile Atleet, teatas Võru Juustu esindaja.

AS Võru Juust hakkab koostama kahjunõuet seoses kinnitust leidnud kaubamärgi ebaseadusliku omastamisjuhtumiga.

AS Võru Juust juhataja Heiki Pensa ütles, et komisjoni otsusega sai Saaremaa Liha- ja Piimatööstusega peetud kaubamärgivaidlus loogilise lahenduse. ?Tegu oli ilmselge kaubamärgi ebaseadusliku registreerimise ja kasutamisega, kuna Saareatleet on tõepoolest väga sarnane meie kaubamärgiga Atleet,? lausus Pensa. Ta lisas, et Võru Juust on tänu sellele juhtumile kandnud olulist majanduslikku kahju ja ettevõte alustab kahjunõude koostamist Saaremaa Liha- ja Piimatööstuse vastu. Pensa sõnul ulatub kahjunõue kindlasti üle ühe miljoni krooni.

Võru Juustule tekitatud Heiki Pensa hinnangul suurimat kahju tarbija eksitamisega, kuna Atleet juustu kvaliteedimaine ja tarbija maitseomadusootusi on teine äravahetamiseni sarnane toode oluliselt kahjustanud. Võru Juust käsitleb ettevõtte kahjuna alates 1998. aasta lõpust Atleet juustu müügist saamata jäänud müügitulu.

Kaubamärk Atleet kuulub ASile Võru Juust 1996. aasta maikuust ja ilma ettevõtte kirjaliku loata ei tohi ükski teine juustutootja kasutada enda toodete nimes sõna ?atleet?. 1998. aasta sügisel tõi aga Saaremaa Liha- ja Piimatööstus turule kaubamärgi Saareatleet, mille Patendiamet ka registreeris. Võru Juust vaidlustas Patendiameti otsuse majandusministeeriumi tööstusomandi apellatsioonikomisjonis.

AS Võru Juust on Eesti suurim juustutootja, mille aastane tootmismaht ulatub 3500 tonnini, ettevõtte turuosa on Eestis ligikaudu 30%. Võru Juustu tuntuim kaubamärk ja peamine ekspordiartikkel on Atleet juust. Eesti turule toodetakse veel juustu Atleet Light, Vene Juust, delikatessjuustud küüslaugu ja paprikaga, samuti uudistoodet Hiirte Juust. Võru Juustu käive oli 1999. aastal 150 miljonit krooni ja kasum 12 miljonit, selle aasta 7 kuu käive oli 77,4 miljonit krooni. Firma annab tööd 200 inimesele.

Hetkel kuum