30. oktoober 2000 kell 13:49

Tundmatud jagavad Tallinna võimuliidus tüli provotseerivaid lendlehti

Tallinna Noorte Reformiklubi teatas, et täna pealinna tänavatel ning ühistranspordis linnakodanikke tülitavad ning Reformierakonna sümboolikaga lendlehti jagavad lapseohtu noorukid ei ole seotud Reformierakonna noorteorganisatsiooniga.

Lendlehtedel teatatakse, et Reformierakond jätkab pealinna koalitsioonis vaid juhul kui linnapeaks saab reformierakondlasest volikogu esimees Rein Voog ja isamaaliitlane Jüri Mõis astub tagasi enne umbusaldushääletust.

'Linnas võimul olev koalitsioon on kokku leppinud, et Isamaaliidule kuulub linnapea ning Reformierakonnale linnavolikogu esimehe koht ning nii Reformierakond kui ka mina peame sellest leppest kinni,' ütles Rein Voog, nimetades seda labaseks provokatsiooniks.

'Tõenäoliselt on tegu järjekordse opositsioonipoolse meeleheitliku katsega võimuliitu lõhkuda. Kurb, et võimunäljas on hakatud ära kasutama ka lapsi ning sunnitakse neid võõra nime all tänavatel lendlehti jagama,' lisas Reformierakonna noortekogu spiiker Keit Pentus.

Keskerakonna noortekogu juhatuse esimees Lauri Laasi kinnitas, et neil pole selle aktsiooniga mingit pistmist. 'Viimati jagasime lendlehti suvel, kui paremerakonnad Narva elektrijaamu maha müüsid,' märkis Laasi.

Hetkel kuum