Kaivo Kopli • 10. november 2000 kell 8:47

Kahjumis Hydro Texaco müüs tanklad kulude kokkuhoiu nimel

Hydro Texaco Eesti müüs kõik viis endale kuulunud teenindusjaama AS Grekondile põhjusel, et kütuseäri on kulukas ja ettevõte on otsustanud keskenduda üksnes automaattanklate arendamisele.

'Hydro Texaco tegi juba suvel otsuse keskenduda automaatjaamade arengule,' märkis Hydro Texaco Eesti müügijuht Andres Kivistik. 'Kütuseäri on ju kulukas ja need viis jaama oleksid jäänud vaeslapse rolli,' selgitas ta.

Kivistiku sõnul pakuti teenindusjaamasid mitmele Eesti turul tegutsevale kütusefirmale, kuid ilmselt siis keegi neist peale Grekondi ei tahtnud. Hinda ei soostunud Kivistik ütlema, kuna ka Grekond seda ei soovivat. Ostja ei tahtnud isegi pressiteate avaldamist, tunnistas Kivistik.

Tema kinnitusel on Grekond tegutsenud juba pikemat aega ja mitme kaubamärgi all ? muu hulgas näiteks Favora. Äriregistri andmeil on AS Grekond 1995. aastal loodud kütuse jae- ja hulgimüügifirma.

Küsimusele, kui suureks hindab Hydro Texaco oma turuosa ja mil määral see müügiga on vähenenud, vastas Kivistik omapoolne küsimusega: 'Aga kui suur on üldse Eesti kütuseturg?' Ta ütles, et Hydro Texaco on siinsel turul väike firma ning tunnistas siiski, et 'me ei ületa viite protsenti'.

Hydro Texacol on praegu 15 automaatjaama Uno X kaubamärgi all. 'Oleme alustanud kuueteistkümnenda ehitamist Narvas, kohe-kohe hakkame järgmistega pihta Tartus ja Paldiskis,' ütles Kivistik.

Kivistiku väitel ei saa laienemisest järeldada, et Hydro Texaco Eestil läheb hästi. 'Me oleme olnud jooksvalt kahjumis ja jääme kahjumisse ka sel aastal,' tunnistas ta.

Hetkel kuum