Ülo Toomsalu • 13. november 2000 kell 6:07

Haiglad jätavad tõbised ravita

Ligi 2000 Tallinna ja Tartu suurhaiglates operatsioonilauale pääsemist ootavat haiget peavad aasta lõpuni taanduma vältimatut abi vajavate patsientide ees, sest tänavune raviraha on otsas ja juurde ei saa seda kusagilt, kirjutab Postimees.

Eesti haiglad ja arstid elavad nagu ülejäänud riikki kapitalismis - kui haigekassal pole võimalik maksta, pole haiglal võimalik ravida, lausus Tallinna Mustamäe haigla ravijuht Rein Zupping, kommenteerides suurhaiglates kohati tuleva aasta juunisse veninud ravijärjekordi.

Tallinna Keskhaiglas ootab plaanilist ravi ligi tuhat inimest, Tartu Ülikooli kliinikumis on tänavuseks aastaks ravijärjekorras 294 ning järgmiseks aastaks 1022 inimest.

Saamaks tervikpilti kõigi Eesti haiglate ravijärjekordadest, tuleks kokku liita 17 piirkondliku haigekassa patsiendid.

'See on paratamatu, et haigeid operatsioonijärjekorras sureb, nii on ka mujal maailmas,' nentis Zupping. 'Ime, et me selle rahaga, mis meditsiinile on antud, üldse toime oleme tulnud.'

Plaanilise ravi eelarve on keskhaigekassa avalike suhete nõuniku Kaja Tampere andmetel juba aastaid igal sügisel lõhki läinud. Nõunik lisas, et eelmistel aastatel on keskhaigekassa oma reservfondist haiglatele lisaraha jaganud, kuid tänavu seda võimalust pole.

Hetkel kuum