Ülo Toomsalu • 16. november 2000 kell 6:50

Pensionärid tulevad Toompeale meelt avaldama

Pensionid ei tõuse ka järgmisel aastal, sest sotsiaalmaksu laekub liiga vähe. Valitsus lubab pensioni märgatavalt tõsta alles aastaks 2002, kirjutab Maaleht.

'Vanaduspensioni suhe keskmisesse netopalka on pärast viimaseid parlamendivalimisi langenud 45,2 protsendilt 40,6 protsendile ning langeb 2001. aastal 37,3 protsendile,' kinnitas Eestimaa Rahvaliit oma pressiteates.

Elekter, transport, sideteenused, ravimid, toiduained, toasoe ning muu esmatarvilik jätkavad aga kallinemist.

Juhtimaks valitsuse ja seaduseandja tähelepanu tekkinud vastuvõetamatule olukorrale, kutsuvad Eesti Pensionäride Ühendus, Eesti Pensionäride Liit ja Eestimaa Rahvaliidu juhatus pensionäre 6. detsembril kell 13 Toompeale piketeerima.

'Pensionid võiksid tõusta, kui me maksaksime paremini sotsiaalmaksu,' nentis rahandusministeeriumi nõunik Daniel Vaarik. 'Mida vähem makstakse ümbrikupalkasid, seda rohkem on lootust pensione tõsta.'

Pensionäride organisatsioonid taotlevad oma nõudmistes, mis piketi ajal Riigikogule ning valitsusele edastatakse, et järgmise aasta eelarves seataks pensionide suurenemine sõltuvusse keskmisest palgast ja tarbijahinnaindeksist.

Samuti soovivad nad, et toimetulekupiir tõstetaks vähemalt 800 kroonini ning seadustataks pensionide ülevaatamine kaks korda aastas.

Hetkel kuum