27. november 2000 kell 22:00

Dagens Industri: ELi rahandusministrid jõudsid pühapäeva öösel peaaegu kokkuleppele intressitulude maksustamise küsimuses. Ainult Luksemburgi pea- ja rahandusminister Jean-Claude Junckers palus veel aega valitsusega konsulteerimiseks.

Riikide seisukohti aitas lähendada Prantsusmaa rahandusministri Laurent Fabiuse kompromissettepanek, mille kohaselt on esimesel kolmel aastal intresside maksustamise minimaalmäär 15%, mis seejärel tõuseb 20 protsendile. Välja arvatud Luksemburg, nõustusid teised riigid sellega pärast kuuetunniseid läbirääkimisi. Teine vaidlusküsimus puudutas seda, kui suure osa maksutuludest peab riik tagastama investori kodumaale. Prantsusmaa algselt soovitatud 90% tingiti alla 75 protsendile.

Dagens Industri: IT konsultatsioonifirmadel, mis tänavu kevadel seisid õitsengu tipul, on börsiväärtus nüüdseks kahanenud olematuks. Nende tõus algas uue majanduse tehnoloogia võidukäiguga, analüütikud maalisid ülipositiivseid tulevikupilte ning riskikapital voolas neid visioone ellu viima asunud ettevõtjate kätte. Kuna asjatundjaid oli vähe, palgati üha uusi konsultante.

Järsk langus saabus, kui hakkasid tulema kehvad tulemusaruanded, mis tähendas, et uued dotcom-firmad ei saanud enam kliente. Uue majanduse gurude võimed seati kahtluse alla ja IT-konsultatsioonifirmad sattusid suurde kahjumisse. Ellujäämisvõimalus on tõenäoliselt üksnes nendel, kes suudavad klientidele pakkuda oskusteavet ja teenuseid ka allakäiguspiraali oludes.

Helsingin Sanomat: ELi pürgiva Poola president Aleksander Kwasniewski on kaotanud lootuse, et EL suudab detsembris oma tippkohtumisel sisemistes reformides kokkuleppele jõuda. St EL ei suuda uutele liikmetele ust avada aastal 2003, kuna ta ei saa oma sisemisi probleeme lahendatud, sõnas Poola president pühapäeval ilmunud Welt am Sonntag ajakirjas.

Hetkel kuum