Ülo Toomsalu • 27. november 2000 kell 6:22

Pärnus levitavad noorukid valeviiekümneseid

Pärnus on viimasel ajal neljas kohas ostu eest tasutud võltsitud 50kroonistega, viletsa väljanägemisega valerahaga püütakse tasuda pimedal ajal ja kõrvalistes kohtades, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu politsei juhtivinspektor Kaja Kukk ütles, et esimese valeraha avastamise peale nad veel suurt paanikat ei tõstnud, kuid nüüd on juhtumid sagenenud ja inimesi tuleb hoiatada.

Valerahaga seoses alustatud kriminaalmenetlusega tegelev kriminaalosakonna majanduskuritegude talituse politseiinspektor Tiina Parkja kinnitas, et kõik seni politsei käsutuses olevad võltsitud 50kroonised rahatähed kannavad ühesugust numbrit AE 251 798.

Kõnealused rahatähed on turvaniidi ja vesimärgita, valmistatud tõenäoliselt kas värvikoopiamasinas või siis skannitud arvutisse ja värviprinteril välja trükitud, rääkis Parkja.

Parkja sõnade kohaselt peaks inimestes kahtlust äratama juba seegi, et rahatäht on trükitud tavalisele paberile.

Parkja avaldas arvamust, et kui rahatähti levitatakse niisama agaralt, kui seda seni on tehtud, jäävad petturid varsti vahele. 'Praegustel andmetel on tegemist umbes 20aastaste noormeestega,' sõnas ta.

Hetkel kuum