Inno Tähismaa • 29. november 2000 kell 9:17

Kohtla-Järve veetarbijad on saanud aastate kaupa maksuvaba kütet

ASil Järve vesi ei õnnestu tõenäoliselt pankrotti vältida, sest suurim võlausaldaja Ida-Viru maksuamet ja ajutine pankrotihaldur Erik Savi jäid eilsel kohtuistungil kindlaks varasemale taotlusele kuulutada välja ettevõtte pankrot, kirjutab Põhjarannik.

Ajutise pankrotihalduri Erik Savi hinnangul ei ole isegi kogu ettevõtte vara müügi ja klientidelt koguvõlgnevuse kättesaamise korral võimalik katta 17 mln kroonini ulatuvaid võlakohustusi. ?Järve Vesi on olnud maksejõuetu juba väga pikka aega ja ta on elus püsinud ainult tänu sellele, et on aastate kaupa jätnud riigile maksud maksmata,? ütles Savi.

Järve vee tegevjuht Nikolai Knjazev väitis linnakohtus, et kui maksuamet loobuks pankrotiavaldusest ja nõustuks sõlmima maksegraafiku, suudaks ettevõte kolme aasta jooksul ligi 10 mln kroonise võla tasuda.

Maksuametit kohtus esindanud juristi Margarita Jõepere arvates on Knjazevi lubadused katteta. Tema sõnul on Järve vee võlg alates 1997. aastast kasvanud iga aastaga vähemalt kahe miljoni krooni võrra, tänavu veelgi rohkem.

Kohtla-Järve linnapea Jüri Kollo ütles, et linn ei hakka pankroti ärahoidmiseks ASi Järve Vesi täiendavalt finantseerima. Tema sõnul tuleb uus operaatorfirma ja töö läheb edasi.

Kohtla-Järve linnakohus teeb otsuseligemale 200 töötajaga Järve Vee pankrotiasjas teatavaks 12. detsembril.

Hetkel kuum