3. detsember 2000 kell 22:00

ASi Tallinna Vesi konkursil jätkab

Erastamiskomisjon võttis vastu pakkumised kahelt firmalt ? International Water UU ja Generale des Eaux, ütles Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa. Kivimaa sõnul vastasid mõlemad pakkumised rahanumbrite osas ootustele, jäädes miljardi krooni piiridesse. See sisaldab nii aktsiate märkimiseks kui ka ostuks tehtud pakkumist.

ASi Tallinna Vesi 50,4 protsenti aktsiaid soovis osta ning algsel konkursil osales veel Northumbrian Lyonnaise Eesti AS. Kivimaa ei osanud hinnata, miks kolmas osaline lõplikku pakkumist ei teinud. ?Mina pole neilt sellealast infot saanud,? märkis ta.

Abilinnapea hinnangul on Northumbrian Lyonnaise Eesti loobumine mõnevõrra ootamatu ka seepärast, et suuresti selle osaleja pealekäimise tõttu pikendas linn 10. novembril pakkumiste esitamise tähtaega 1. detsembrini.

Kivimaa sõnul ei saa esialgu informatsiooni pakkumiste sisu kohta avaldada, kuna esmajärjekorras peavad linnavaraamet ja erastamise nõustajad tutvuma pakkumiste vastavusega esitatud nõuetele ning alles seejärel on võimalik kommenteerida ka sisulist poolt.

Erastamiskomisjon koguneb pakkumiste sisu arutama teisipäeval ning siis selgub, kas Generale des Eaux? ja International Water UU esitatud pakkumised vastavad ka esitatud nõuetele.

50,4 protsendi Tallinna Vee aktsiate alghind on 580 miljonit krooni, millest 280 miljonit ehk seni linnale kuuluvate aktsiate eest makstav minimaalne hind laekub linnaeelarvesse. Ülejäänu läheb Tallinna Vee aktsiakapitali laiendamiseks ja jääb ettevõttesse.

Komisjon hindab pakkumisi linnavalitsuse otsuse kohaselt 60 protsendi ulatuses pakutavast tariifipoliitikast lähtudes ja 40 protsendi ulatuses vastavalt pakutud hinnale.

Autor: BNS

Hetkel kuum