Ülo Toomsalu • 6. detsember 2000 kell 6:34

Uute autode müük purustab Tartus rekordi

Tartu autopoed on tänavu üheteistkümne kuuga müünud üle poolteise korra rohkem uusi autosid kui kogu eelmise aasta jooksul, kirjutab Tartu Postimees.

Möödunud aastal müüsid Tartu autoesindused sõidu- ja tarbeautosid kokku 943, tänavu 11 kuuga on uue omaniku leidnud juba 1563 sõidukit. Ainsana müüs üle 200 sõiduki Peugeot?d esindav AS Kommest Auto.

Tartus esindatud 28 automargist on tänavu veel kolme müüdud üle saja: Ladasid, Opeleid ja Volkswageneid. Autoesindustest säilitab esikoha Kommest Auto, järgnevad 189 autot müünud AS Japauto Tartu (Seat, Suzuki, Daewoo) ja 180 sõidukist lahti saanud AS Autoring (Nissan, Kia, Fiat, Alfa Romeo).

ASi Kommesta Auto Lõuna regiooni juht Alar Sööt meenutas firma edu kommenteerides õppejõudude kuldset soovitust: pidev töö semestri vältel.

?Tartu automüügi nii suure kasvu põhjus on üldine majanduskasv,? tõdes Sööt. ?Kliendid mõistavad üha enam, et mõttekam ja ka odavam on osta uus auto. Sellega välditakse närvikulu, sest kasutatud auto ostmine on paras loterii.?

Hetkel kuum