7. detsember 2000 kell 22:00

Dagens Industri: Ränka finantskriisi sattunud Türgi päästmiseks nõustus Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) laenama talle ligi 200 miljardit Eesti krooni. Vastutasuks lubas Türgi valitsus juba järgmisel nädalal müüki panna telekommunikatsioonifirma Turk Telekom ja lennufirma Turkish Airlines aktsiapakid. Turk Telekomi väärtuseks hinnatakse 53,7-71,6 miljardit krooni.

Endiselt püsib nõrk Türgi liir, olles maailma üks madalamalt hinnatud valuutasid. Liiri nõrkust näitab kasvõi seegi, et isegi tavalise kebabi eest tuleb välja panna miljoniline summa. Väga suurtes raskustes on väiksed ja keskmised firmad, mis vajavad laenu, kuid laenuintressid on teadagi endiselt väga kõrged.

Reuters: Moskva keeb kuulujuttudest, et peaminister Mihhail Kasjanov ei püsi enam kaua ametis. Mais rahvusvaheliste laenude läbirääkijast Venemaa peaministriks tõusnud Kasjanov püüab ajaleheintervjuudes neid jutte kummutada, aga see veenab väheseid.

Enim mainitakse Kasjanovi võimaliku mantlipärijana president Putini lähedast sõpra Sergei Ivanovi, kes endise KGB luureohvitserina juhib praegu mõjukat julgeolekunõukogu. Osa analüütikuid mainib peaministrikandidaatidena rahandusminister Aleksei Kudrini ning majandusarengu ja kaubanduse ministrit German Grefi.

Hetkel kuum