Peeter Koppel • 20. detsember 2000 kell 22:00

Nasdaq kukkus rekordmadalale

Ühendriikide aktsiaturud alustasid eilset kauplemispäeva järjekordse aadrilaskmisega tehnoloogiasektoris.

Turu muutsid pessimistlikuks üleeilne Föderaalreservi majanduslanguse suhtes hoiatav toon, intresside langetamise edasi lükkamine ning eilsed suurte tehnoloogiaettevõtete reitingute kärpimine.

Investeerimispank Merrill Lynch alandas Cisco Systemsi ja Hewlett-Packardi reitinguid ning lisaks sellele andsid kasumihoiatuse suured elektroonikakomponentide allhankijad Foundry Networks ning Jabil Circuit.

Cisco aktsia langes reitingu alandamise tulemusel kauplemispäeva alguses 10 protsenti ning Foundry Nerworks kaotas oma väärtusest poole. Üldise pessimismilaine taustal oli Nasdaqi üldindeks tund pärast kauplemise algust kukkunud neli ja pool protsenti 2397,78 punktile.

New Yorgi börsil langetasid Dow Jonesi tehnoloogiasektorisse kuuluvad komponendid indeksi tööstuslikku keskmist ning indeks oli samaks ajaks langenud 1,61 protsenti 10 414,49 punktile. Mõningast ostuhuvi võis täheldada vaid tehnoloogiasektori langedes traditsiooniliselt tõusnud tubaka- ja farmaatsiasektori ettevõtete vastu.

Helsingi börs liikus USAst pärinevate negatiivsete emotsioonide tõttu järsku langusse. Investorite peamiseks mureks näis olevat Föderaalreservi teisipäevasest avaldusest välja loetud hoiatus majanduslanguse suhtes. Lisaks sellele andis Prantsusmaa Keskpank mõista, et telekommunikatsiooniettevõtted on 3G võrkude investeerimiskohustusi võttes tõenäoliselt liiale läinud. See omakorda süvendas Nokia ja Sonera langust.

Hetkel kuum