Muinasjutuvestmine on minu teema. Kipun arvama nagu Mark Twain, et ajalugu ei kordu, aga riimi läheb küll, rääkis SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel PwC aastakonverentsil.
Ebakindel tulevikuväljavaade õigustab investori ettevaatlikumat käitumist. Globaalse majanduskasvu võimalik edasine langus koos poliitilise ebakindlusega kaubandussõdade ja Brexiti näol halvendab riskantsete varade väljavaateid, kuid kas peame tõesti valmistuma kriisiks, arutleb SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Tagasipöördumist harjunud normaalsusesse, kus raha on raha samas tähenduses, mis ta oli enne seitsme triljoni trükkimist, on raske ette kujutada, kirjutab SEB Eesti privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Uue USA presidendi puhul on tegemist faktiga, millega tuleb investeerimiskeskkonna defineerimisel arvestada, leiab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Euroopa Keskpank on loonud kujutelma, et suudab strukturaalseid probleeme lahendada rahaliste vahenditega, millele võib järgneda järgmine suur kriis, kirjutab investeerimisspetsialist Peeter Koppel.
Miinimumpalk tõrjub tööturult paratamatult välja just selle osa tööjõust, keda see kõige enam kaitsma peaks, selgitab investeerimisspetsialist Peeter Koppel.
Viimase aja avalik diskussioon siinse majanduskeskkonna suhtes on rõhutatult negatiivne ja kirglikult rahulolematu. Eksisteerib arusaam, et just meil Eestis on asjalood viimasel ajal pööranud eriti halvaks ning probleemid on kiiresti lahendatavad kas emigreerumise või valitsuse väljavahetamisega, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Minu lemmikkomöödia on Stanley Kubrick’u meistriteos „Dr. Strangelove ehk Kuidas ma lõpetasin muretsemise ja õppisin armastama pommi“, ütleb pangandusstrateeg Peeter Koppel.
Finantstehingute maks on nagu plaan tappa laulurästas, ta ära grillida ning ära süüa, leiab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Rahasüsteem vajab distsipliini, mitte ankurdamist end diskrediteerinud kullastandardi külge, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.
Viimasel ajal olen silmitsi seisnud suhteliselt kirglike ja enesekindlate väidetega, et kulla praegune hind on mull. Enamasti kiputakse selle väite põhjenduseks tooma nii hinnatõusu kiirust kui hinnataset, kuhu praeguseks hetkeks jõutud on. Samas sarnaste, pigem emotsionaalsete argumentidega, tuli kokku puutuda ka siis, kui kullauntsi hind „alles“ tuhande dollariga flirtis – või isegi varem, kirjutab tänases Äripäevas SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.