21. detsember 2000 kell 22:00

Kauppalehti: Tänavu üheksa kuuga on Eestis tehtud välismaiseid investeeringuid 4,9 miljardit Eesti krooni, mis ületab terve eelmise aasta 4,4 miljardit krooni.

Tubli saavutus on see, et firmad on suurendanud oma kasumite taasinvesteerimist. Nii moodustasid selle aasta investeeringutest kolmandiku (1,6 mld krooni) just taasinvesteeringud.

See tähendab, et ettevõtete tulumaksust vabastamine on hakanud soodsat mõju avaldama.

Kauppalehti: USA pangaanalüütikud ennustavad, et süvenenud majandusraskuste tõttu tekib Ameerika pankadel tuleval aastal üha suuremaid laenukahjumeid ning tulude kasv aeglustub, kirjutab Kauppalehti. Investeerimispank Merrill Lynch on juba alandanud Ameerika pankade tuleva aasta kasumiprognoosi 30 võrra.

Halbade laenude kasv on murettekitav, kuid see ei meenuta veel 1990. a olukorda, öeldakse Moody?se analüüsis. Tollal vapustas pangakriis tervet finantssüsteemi. Suurem osa praegu ilmnevatest halbadest laenudest pärinevad aastaist 1995-1998, kui majandusel läks hästi ja laenuraha oli vabalt saadaval.

Pangad kannatavad ka eratarbijate olukorra halvenemise pärast. Tarbijad on pankadele võlgu ühtekokku 7500 miljardit dollarit ehk 130 500 miljardit krooni. See summa on kaks korda suurem kui 1990. aastal.

Hetkel kuum