Padar: põllumajandus hakkab toibuma

08. jaanuar 2001, 07:58

Põllumajandusminister Ivari Padari sõnul oli mullu hoolimata põllumajanduse madalseisust esimene aasta, kus talunikud hakkasid pead tõstma ja maaelu paranema, kirjutab Postimees.

?Möödunud aastal ilmnesid esimesed selged märgid, et põllumajandus hakkab varasemasest madalseisust toibuma. Selge on ka see, et tugevamad läksid tugevamaks ja nõrgemad veelgi nõrgemaks, kuid nagu mujalgi, on konkurents loomulik ka põllumajanduses,? rääkis Padar.

Möödunud aastal kasvasid nii piima kui ka liha kokkuostu hinnad, kuid samas tõusid söödahinnad. Seejuures vähenes mullu varasemate aastate madalseisu tõttu nii lehmade kui ka sigade arv, kuid omakorda suurenes lehmade väljalüps.

Teraviljakasvatuses suurenesid mullu aga nii saagid kui ka kokkuostuhinnad. ?Asjade selline käik tekitab vastastikuseid tundeid, mis ei luba eelmist aastat väga heaks hinnata,? märkis Padar.

Ministeeriumi kõige olulisemaks sammuks peab minister aga Euroopa Liiduga sõlmitud kuut kaubanduslepingut, mis parandas tunduvalt põllumeeste turustusvõimalusi. Äärmiselt negatiivseks loeb ta aga seda, et kallinesid kütuse-, väetise- ja söödahinnad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing