Eesti aktsiate ost-müük veebruarist odavam

Kaja Koovit 16. jaanuar 2001, 00:00

Alates veebruarist on Tallinna börsil kaubeldavate väärtpaberite tehingu miinimumtasu Hansapanga hanza.netis senise 125 krooni asemel 85 krooni või 0,25% tehingu väärtusest.

Pangakontoris maksab tehing 125 krooni või 0,4% tehingu väärtusest.

Väärtpaberikonto avamine maksab eraisikule veebruarist hanza.netis senise 185 krooni asemel 30 krooni ja kontoris varasema 100 krooni asemel 60 krooni.

?Tallinna börs lasi enda hinnad alla ja seetõttu oli ka meil võimalik hindu soodsamaks muuta,? põhjendas teenustasude alandamist Hansabank Marketsi investeerimise divisjoni direktor Priit Põldoja.

?Loodame, et väikeinvestoreid tuleb soodsamate hindadega turule juurde,? lausus Põldoja.

Aasta alguses muutis börs teenustasude korda, viies varasema 35kroonise fikseeritud tasu asemel sisse proportsionaalse teenustasu 0,025% tehingu tasust. Minimaalne tasu on börsil 1 kroon ja maksimaalne 500 krooni.

?Eesmärk on kõrvaldada barjäär väikeinvestorite börsile tuleku teelt,? põhjendas käiku börsi juht Gert Tiivas.

Börsi miinimumtasusid arvestades näib, et maaklerfirmadel oleks ruumi tehingutasusid 85 kroonist veelgi madalamale tasemele lasta.

?Oleme viinud hinna sellisele tasemele, et turule tuleval väikekliendil oleks mõttekas aktsiaid osta,? lausus Põldoja, kinnitades, et kvaliteetse teenuse pakkumiseks ei ole hinda võimlik praegusest allapoole viia.

Ühispanga kapitaliturgude divisjoni direktori Jaak Raivo sõnul on ka Ühispangal kavas börsitehingute teenustasusid langetada. ?Meie miinimumtehingutasud tulevad Hansapanga omadest umbes poole madalamad,? ütles Raivo panga internetiportaalis Uplazas. Täpsed summad saab tema sõnul välja öelda siis, kui uus hinnakiri on kinnitatud. Hinnakiri peaks kinnitatama kuu lõpuks, nii et see peaks kehtima hakkama veebruaris.

Põldoja märkis, et Hansapanga hinnakirja väljatöötamisel on aluseks võetud 20 000kroonine rahapaigutus. ?Kui raha tahetakse paigutada vähem kui 20 000 krooni, soovitame see panna fondi või Hansa Fondiplaani,? lausus ta.

Põldoja sõnul on Hansapanga lähieesmärgiks ka välisaktsiatega kauplemise odavamaks muutmine.

Gert Tiivase sõnul tervitab börs Hansapanga teenustasude alandamise otsust ja loodab, et see ei jää viimaseks sammuks investorisõbralike hindade kehtestamisel.

Preatoni Pank alandas oma väärtpaberite teenustasusid juba aasta alguses.

Turuosalised ootavad, millise hinnaga hakkab Eesti aktsiaid vahendama börsi liikmestaatuse saanud LHV, kes seni pakub Eestis odavaimat välisaktsiate ostmise võimlaust.

LHV mõjul võivad hindu alandada ka teised maaklerid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:01
Otsi:

Ava täpsem otsing