Pärnumaal moodustatakse hoiu-laenuühistu

ÄP Online 17. jaanuar 2001, 00:00

Pärnumaa Taluliidu aseesimees Margus Metsalu ütles, et eilsel asutamiskoosolekul oli kohal 23 Pärnumaa talunikku, kes kõik kirjutasid ka avalduse Pärnumaa hoiu-laenuühistu moodustamiseks.

Ühistu asutamiseks peab olema 25 asutajaliiget. Metsalu teatel tuleb liikmeid kindlasti rohkem kui 25, sest Tootsi vallast on veel huvilisi. Valmis on ka ühistu põhikirja projekt.

Metsalu lisas, et algus on tehtud ja nüüd on suurim mure selles, kuidas kokku saada ühistukapitali vähemalt 200 000 krooni. Ühistu sisseastumis- ja minimaalse osamaksu määravad asutajaliikmed. Otsustati, et sada krooni on sisseastumismaks ning osamaks on füüsilisele isikule samuti 100 krooni ning juriidilisele isikule 1000 krooni.

Esialgu suudab ühistu teenindada Tori ja selle naabervaldade ehk Are, Halinga, Tootsi, Vändra, Kaisma ja Paikuse elanikke. Pärnu maavalitsuse arengutalituse juhataja Arno Rajande on öelnud, et hoiu-laenuühistu näol on sisuliselt tegemist väikese pangaga maapiirkonnas, mis maainimestele võimaldab teha teatud pangateenuseid kohapeal. See on oluline, sest maapiirkonnas on suletud hulk pangakontoreid.

Samuti on ühistu eesmärk võimaldada maaettevõtjaile väikelaenu, sest riik eraldab hoiu-laenuühistutele krediidiressursi. Metsalu sõnul on põllumeestel ühistust laenu taotleda lihtsam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing