Ülo Toomsalu • 24. jaanuar 2001 kell 6:23

Hansa Liising napsas väiksema firma eest hinnalised kinnistud

Tuntud muusikaärimees Raivo Sersant süüdistab Ühispanka lepingu rikkumises ja alatus käitumises, sest pank müüs tema firmale kuulunud ostueesõigusele vaatamata kaks Tallinna südalinnas Tartu maanteel asuvat kinnistut Hansa Liisingule, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sersanti esindaja advokaadibüroo Glikman Glikman vandeadvokaadi vanemabi Anu Uritam ütles, et Ühispank rikkus sõlmitud lepingut ning käitus ebaeetiliselt. ?Pank ei võimaldanud ostueesõiguse teostamist ja isegi teatas hiljem kirjades, et ta seda lepingut ei aktsepteeri,? nentis Uritam.

IS Music Tradingu ühe omaniku Raivo Sersanti kinnitusel oli Ühispangaga eelmise aasta 8. juulil sõlmitud rendilepingu kohaselt tema firmal Tartu maantee 16 ja 16c majade ostueesõigus kahe aasta jooksul alates lepingu sõlmimisest.

Advokaadibüroo Glikman Glikman protesti peale teatas Ühispanga administratsioonidivisjoni direktor Leho Lugna, et rendileping nägi küll ette ostueesõiguse, kuid asjaõigusliku kande puudumisel kinnistusraamatus ei saanud seda realiseerida.

?Meile tekitatud kahju hindamine on praegu veel pooleli, esialgsete arvutuste põhjal võib see ulatuda 1,5 miljoni kroonini,? ütles Sersant. Ta ei osanud öelda, kas Ühispangaga õnnestub leida kohtuväline lahendus või pöördub ta oma õiguste kaitseks kohtusse.

Hetkel kuum