Turva väärtesemeid kodubüroos

Andres Ronk 30. jaanuar 2001, 00:00

Pidevalt suureneb väärtuste hulk, mida kodustöötamise puhul tuleks hoida turvalisemalt kui sahtlis. Andmekandjate, dokumentide ja väärisesemete hoidmiseks osta turvakapp.

Kodus säilitamist vajavate lepingute, kirjade, dokumentide ja elektrooniliste andmekandjate turvamiseks tasub seif või turvalaegas soetada mõningase suurusevaruga. Selgeks tuleb ka teha, kas esemeid tahetakse kaitsta varguse, tuleohu või mõlema eest korraga.

Elektrooniliste andmekandjate (disketid, varukoopiate lindid, CDd) suure kuumuse (kuni 1000 kraadi) eest kaitsmiseks sobib tulekindel laegas, mis maksab umbes 5000 krooni. Spetsiaalsest tulekindlast materjalist valmistatud laekasse mahub rohkem kui 30 disketti. Vargakaitset see ei paku.

Odavaim lahendus väärtuslikuma koduse vara turvamiseks on 1500kroonine väiksem turvakapp. Kapp on nii suur, et selle põhjale saab asetada A4-formaadis lehe. Raudkapp tuleb võimalusel paigaldada valvatavasse ruumi ja kinnitada põranda või seina külge. Loomuliku ja turvalisena mõjub ta mõnda suuremasse kappi paigaldatuna. Kinnitamisega saab hakkama ostja ise, kuigi seda teenust saab ka tellida. Kappi suletakse kahepoolse võtmelukuga.

Lihtsast murdvarguskindlast kapist on turvalisem ja suurema mahutavusega tulekindel kapp, mille hinnad algavad 4000 kroonist. Kapi seinad on valmistatud kahest terasplaadist, mida eraldab kuumuskindel materjal. Väikseima kapi põhja mahub lapiti kiirköitja kaust. Kapi kõrgus jääb 40?50 sentimeetri vahele. Põhimõtteliselt suuruse piiranguid pole, kõik sõltub kliendi vajadustest ja võimalustest. Väiksema kodukontori vajadusi kattev kapp maksab kuni mitukümmend tuhat krooni. Kapp tuleb kinnitada seina või põranda külge. Turvalisust tõstab elektrooniline kombinatsioonlukk.

Seifi eristab eelkirjeldatud kappidest murdvarguskindluse sertifikaat. Seifi hind sõltub suurusest ja murdvargusekindluse klassist ning algab 12 000 kroonist. Väiksemad seifid on suuremad kui väiksemad kapid. Väiksemasse seifi võib püsti asetada viis kausta. Seifi juurde kuuluvad ka riiulid. Soovi korral võib lisaks osta ka eririiuleid ja laekaid. Seifi peab paigaldama spetsialist, soovitatav on raudkapp täiendava turvalisuse mõttes ankurdada seina või põranda külge. Seif suletakse võtmelukuga, soovi korral ka nii mehaanilise kui ka elektroonilise koodlukuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing