Ülikool ja linn asuvad Tartu sümbolit päästma

30. jaanuar 2001, 08:33

Tartu Ülikool ja linn on otsustanud ühiselt asuda päästma lagunevat Tartu toomkiriku varemeid, kirjutab Tartu Postimees.

Mullu kevadel otsustati, et laguneva kultuurimälestise päästmiseks peavad oma jõud ühendama ülikool kui varemete omanik, Tartu linn kui maavaldaja ja riik kui oma muinsuste ja mälestiste kaitsja.

Praegu on ARC Projektis on valmimas toomkiriku lõunatorni konserveerimise projekt. Tuleval kuul antakse see üle tellijale, Tartu Ülikoolile, kes korraldab konkursi sobivaima ehitaja leidmiseks. Aprillis-mais võiks alustada konserveerimist.

Varemete kindlustamise järjekord aastaiks 2001-2005 näeb ette, et alustada tuleb lõunatornist, sest on kõige varisemisohtlikumana.

Tornikatteks paigaldatakse raudbetoonplaat. Sinna korjuvad vihma- ja lumesulamisveed juhitakse ülalt alla kanalisatsiooni, selgitab ARC Projekti juht.

Toomkiriku varemete konserveerimise projekti autor arhitekt Udo Tiirmaa põhjendab: ?Tuim raudbetoonist katteplaat annab emotsionaalse võimaluse varemeid nautida. Tugev müürikate on ühtlasi vaateplatvormiks. Sealt haarab silm tervet kirikut pealtpoolt ja vaateid ümbritsevale Toome pargile. Ülespääsemiseks korrastatakse kitsad trepikäigud.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing