Eesti ettevõtjad on selle aasta käibe suhtes optimistlikud

Kalev Kallemets 01. veebruar 2001, 00:00

?Ikka 30 protsenti aastas kasvab meie käive nagu iga aasta,? kommenteeris suuri kotte tootva Jumbostrapi juhatuse esimees Andres Kiipli, kes tunneb end turul aasta alguse kohta üllatavalt turvaliselt.

Viljandi küünlatootja Hansa Candle?i juhataja Tarvo Moss tundis rõõmu, et üle pika aja on aasta algul kindlam tunne. ?Meie pessimistlik prognoos käibe kasvule on 10 miljonit krooni,? ütles Moss. 1999. aasta Hansa Candle?i käive oli 39,3 miljonit krooni.

Võrus tegutseva OÜ Regor Puit juhataja Veiko Haller loodab endiselt kuus miljon krooni kasumit teenida ning ei näe mingeid põhjuseid eriliseks muretsemiseks. ?Konkurents on karm ja turud laienevad, kuid oleme edukad,? ütles Haller, kelle juhitav firma ületas eelmisel aastal Äripäevale öeldud käibeprognoosi 3 miljoni krooniga. Regor Puidu partneri, ASi Jumek juht Jaak Kärsson vaatab samuti alanud aastasse roosiliselt.

?Ettevõtte käive tõuseb sel aastal mõõdukalt,? kinnitas Vaido Palmik, ehitusallhangetega tegeleva ASi Tammer tegevdirektor. ?Uusi tootmisvõimsusi napib, uue halli planeerime käiku lasta alles järgmisel aastal,? ütles Palmik. Eksport on Palmiku jaoks küll pisut kahtlane käibe kasvu lootus, mis aga võib korraga kõvasti juurde tuua.

Ivo Suuk, OÜ Reet Oili tegevdirektor on veendunud, et suudab oma ettevõtte käivet tõsta käesoleval aastal 5 miljoni krooni võrra. Üle-eelmise aasta Reet Oili aastakäive oli 12,7 miljonit krooni.

?Dollar võiks veel kukkuda, mida kehvemini läheb Wall streetil, seda rohkem hõõrun mina käsi,? ütles Raplas tegutseva OÜ Koduvalgus direktor Avo Kull. Koduvalgus ostab nimelt oma kaupa USA dollarite eest ja müüb Eesti kroonides. ?Dollar teeb viimasel ajal meelehead,?

Ühe aastaga on edukaks ettevõtteks kujunenud arhiveerimisteenuseid osutav Ellas Audit. Eelmisel aastal alustas selle omanik ja juhataja Ellen Asumets üksi, kuid nüüd on firmas kuus töötajat ning nõudlus sunnib palkama üha uusi inimesi.

Kiirküsitledes 11 väikeettevõtjat Äripäeva väikeettevõtjate konverentsil, märkis vis ettevõtjat, et kõige praktilisem oli investeerimispankur Rain Lõhmuse ettekanne. Lõhmuse ettekande sisuks oli info kui piiramatu väärtusallikas, millega suurendada toodete väärtust ja äri edukust.

Oluliseks ja kasulikuks peeti ka Hansapanga äripanganduse divisjoni direktori näpunäiteid, kuidas laenutaotluses olulist välja tuues saavutada edu laenu taotlemisel.

Järva ja Jõgeva ettevõtete juhtide sõnul euroläbirääkimised neid ei huvita. Järva ettevõtjad tunnistasid, et ega Euroopa Liit neid veel väga ei puuduta, kuid mida aeg edasi, seda reaalsemaks teema muutub. Võru ettevõtte Regor Puit juhid olid aga väga mures, et Võru piirkond ei suudaks küll veel mitme aasta jooksul Euroopa Liiduga liituda. ?Mingid x projektide x tuletised Euroopa Liidu vastu usaldusväärsust küll ei tõsta,? ütles ettevõtja Regor Puidust.

Väikeettevõtete foorumil küsis moderaator peaministrilt, kas väikeettevõtjate huvid pole liitumisläbirääkimistel Euroopa Liiduga alaesindatud. Peaministri Mart Laari sõnul pole lihtsalt väikeettevõtjate huve nii selgelt esindatud kui teiste huvigruppide omi.

Väikeettevõtete konverentsile järgnes samades ruumides unetusega võitlev seminar. Lahkuvad ettevõtjad muhelesid, tundes ennast puudutatuna unetuse probleemist. ?See seminar peaks midagi meile olema,? ütles üks puidutöötleja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing