31. jaanuar 2001 • 1 min
Jaga lugu:

Innovaatilisi ettevõtjaid ootab 7 miljardit krooni

Euroopa Liidu infoühiskonna tehhnoloogiate (IST) programm kuulutas välja järjekordse projektikonkursi innovatiivsete uurimis- ja arendusprojektide finantseerimiseks, seekordse konkursi eelarve on 7 miljardit krooni.

Projektitaotluste esitamise tähtaeg on 25. aprillil 2001 ja konkursile oodatakse innovatiivseid projekte, mis töötavad välja uusi infotehnoloogilisi lahendusi järgmistes valdkondades:

telemeditsiin ja tervishoidmobiilne e-äri ja e-tööandmeturva süsteemid - kultuuriväärtuste elektrooniline talletamine ja levitamineinfotehnoloogia hariduseskeeletehnoloogiadIT lahendused tuleviku kodusnanotehnoloogia.

Projektidelt oodatakse uuenduslikkust võrreldes täna olemas olevate tehnoloogiliste lahendustega, samuti on olulisel kohal realistlike turunduskavade olemasolu.

Orienteeruv keskmine Euroopa Liidu poolne toetus projektile on 15?25 miljonit krooni.

Varem on IST programm toetanud 16 miljoni krooniga Docobo Ltd juhitavat doc@HOME projekti uudse telemeditsiini süsteemi väljatöötamiseks.

Samuti osalevad Eesti ettevõtted peaaegu kümmekonnas muus IST projektis.

Suurim neist 1,2 miljardi krooni suurusese toetuse saanud Géanti projekt haridusele ja teadusele uue põlvkonna interneti baasvõrgu loomiseks Euroopas.

Detailsemat taotluste ettevalmistamiseks vajalikku infot saab internetis www.cordis.lu/ist/calls/200101.htm ning Euroopa Liidu Innovatsioonikeskusest Eestis.

Autor: ÄP Online

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt