Peep Sooman • 31 jaanuar 2001

Innovaatilisi ettevõtjaid ootab 7 miljardit krooni

Euroopa Liidu infoühiskonna tehhnoloogiate (IST) programm kuulutas välja järjekordse projektikonkursi innovatiivsete uurimis- ja arendusprojektide finantseerimiseks, seekordse konkursi eelarve on 7 miljardit krooni.

Projektitaotluste esitamise tähtaeg on 25. aprillil 2001 ja oodatakse innovatiivseid projekte, mis töötavad välja uusi infotehnoloogilisi lahendusi järgmistes valdkondades:

- telemeditsiin ja tervishoid

- mobiilne e-äri ja e-töö- andmeturva süsteemid- kultuuriväärtuste elektrooniline talletamine ja levitamine- infotehnoloogia hariduses- keeletehnoloogiad- IT lahendused tuleviku kodus- nanotehnoloogia

Projektidelt oodatakse uuenduslikkust võrreldes täna olemas olevate tehnoloogiliste lahendustega, samuti on olulisel kohal realistlike turunduskavade olemasolu. Orienteeruv keskmine Euroopa Liidu poolne toetus projektile on 15-25 miljonit krooni.

Varem on IST programm toetanud 16 miljoni krooniga Docobo Ltd. juhitavat doc@HOME projekti uudse telemeditsiini süsteemi väljatöötamiseks. Samuti osalevad Eesti ettevõtted pea pea kümnekonnas muus IST projektis, suurim neist 1,2 miljardi kroonise toetuse saanud Géant projekt haridusele ja teadusele uue põlvkonna interneti baasvõrgu loomiseks Euroopas.

Detailsemat taotluste ettevalmistamiseks vajalikku infot saab internetis http://www.cordis.lu/ist/calls/200101.htm ja Euroopa Liidu Innovatsioonikeskusest Eestis.

Hetkel kuum