Maksupolitsei alustab tööd aprillis

ÄP Online 13. veebruar 2001, 00:00

Maksupolitseis on 58 ametikohta, maksuameti peadirektori Aivar Sõerdi sõnul on juba praegu olemas kümme inimest. ?Lähiajal saadame nad sisekaitseakadeemiasse kriminaalmenetluse alasele koolitusele,? ütles Sõerd. ?Võib öelda, et maksupolitsei tuumik on meil juba koos.?

Sõerdi sõnul on enamik uue üksuse tulevasi töötajaid pärit maksuameti süsteemist, kuid mõned uurijad on tulnud ka Tallinna politseiprefektuurist. ?Meil on Tallinna politseiprefektuuriga kokkulepe, et sealt rohkem inimesi ära ei tõmba,? lisas Sõerd.

Kes saab maksupolitsei juhiks, pole praegu veel teada, kuid lähiajal korraldab maksuamet selle inimese leidmiseks välja avaliku konkursi. Algselt maksupolitsei juhiks saama pidanud maksuameti nõunik Mati Erik loobus juhi kohast ning jätkab nõunikuna.

Sõerdi sõnul saab maksupolitsei oluliseks tegevussuunaks ümbrikupalga maksjate ja käibemaksupettuste paljastamine. ?Varem pole ümbrikupalkade valdkonnaga sisuliselt üldse tegeldud, nüüd hakkab maksupolitsei sellega süsteemselt tegelema,? ütles Sõerd. ?Samuti jääb väga oluliseks tegevusvaldkonnaks fiktiivsete arvetega riigilt käibemaksu väljapetjatega võitlemine.?

Sõerd ütles, et ta loodab maksupolitseilt märgatavaid tulemusi maksupettuste vastu võitlemisel juba sel aastal. ?Maksupolitseinike töökoormus tuleb väga suur, sest viimastel aastatel on maksukuritegude arv kasvanud,? ütles Sõerd. ?Praegu jõuavad vaid üksikud maksupettuse juhtumid kohtusse, suur osa juhtumeid aegub.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing