Vale kronoloogia

13. veebruar 2001, 00:00

Kommentaar 07.02. ajalehes Kesknädal ilmunud artiklile ?Kes pihta ei saa, on Savisaare sõber? (07.02, TV3 ?Seitsmesed uudised?):

?Kui ma hakkaksin Kesknädalas kõike enda kohta kirjutatut kommenteerima, siis nagu öeldakse vanas heas eesti kirjandusteoses ? enne laskuks taevas maa peale ja ookeanid voolaksid kuivaks, kui ma seda teha jõuaksin. Aga mul on väga raske lisada midagi, mida kõik need, kes on seal kohapeal olnud, juurde on öelnud. Lühidalt öeldes on tegemist jamaga.?


Peaministri avaldus (09.02):
?Ma pole seni pidanud vajalikuks esineda omapoolsete selgitustega ajalehes Kesknädal ilmunud artikli ?Kes pihta ei saa, on Savisaare sõber? suhtes. Peaministrina ja kaitseväe reservohvitserina pean vajalikuks anda juhtumi kohta omapoolse selgituse. 1999. aasta 13. mai õhtul toimus Nursi baasis kõigile kaitseväe määrustikele vastav laskeharjutus, kus tutvustati Eesti päritolu lasketehnikat ja tulistati kaitseväe lahingurelvadest kaitseväe märklaudade pihta. Laskeharjutuse lõppedes, kui väljas oli juba hämar ja kõigile ohutustehnika reeglitele vastavalt harjutati käsirelvadest öösihikuga laskmist, riputas endine Võru maavanem Robert Lepikson oma märklaua kõrvale ka mingi Savisaare korraldatud ürituse kutse. Kas keegi seda tulistas või pihta sai, ei saa ma nüüd, pea kaks aastat hiljem kinnitada. Ma tunnen sügavat piinlikkust, et ei suutnud Lepiksoni korrale kutsuda, tema tegu ära hoida ega takistada ega anda sellele kiirelt eetilist hinnangut.?


Intervjuust Postimehele (10.02):
?Ma ei ole kuskil väitnud ega teatanud, et tulistamine Savisaare ürituse kutse pihta toimus või ei toimunud. Ma olen ümber lükanud Kesknädalas ilmunud laimu kaitseväe aadressil. Ma väidan jätkuvalt, et Kesknädala artikkel on jama. Tegemist on eeskätt katsega mustata kaitseväge. Kaitseväe reservohvitserina tean, et alkoholi tarvitamine õppustel on välistatud. On alatu laim väita, et kaitseväe laskeharjutustel tarvitatakse alkoholi. Ma olen andnud situatsioonile selgituse ja kinnitan, et pole avalikkusele valetanud.?


Peaministri erakorraline pressikonverents (12.02.):
?Kui ma võtan Robert Lepiksoni tunnistused, enda tollase meeleolu ja poisikeseliku meele, siis pean ma äärmiselt tõsiseks faktiks, et võisin seda teha. Ma ei saa öelda, et mu vastused oleksid olnud väga selged. Olin just lugenud seda artiklit ja olin inimlikus mõttes väga vihane.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing