Maksuamet nõuab seltsidelt uusi teatisi

ÄP Online 14. veebruar 2001, 00:00

?Maksuamet on palunud kindlustusseltsidel tühistada ebaõigete andmetega tõendid, mis seni on väljastatud maksumaksjatele, ja väljastada maksumaksjatele tõeste andmetega tõendid,? teatas Sõerd.

Maksuamet peab võimalikuks tema sõnul maksustatavast tulust maha arvata ainult tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepingu alusel tasutud kindlustusmaksed. Sooduslepingule liidetud riskikaitseid pakkuvate lisakindlustuse lepingute alusel makstud kindlustusmakseid maksustatavast tulust maha ei arvata, sest seadus neid ei sätesta.

?Kuna seadustes on see käsitlus täpselt ja üheselt mõistetavalt sätestatud, siis on igasugune vaidlus selle üle, kas riskielukindlustuse või muu lisakindlustuse maksed on mahaarvatavad, mõttetu,? ütles Sõerd.

Maksuameti juht lisas, et kindlustusandja on kohustatud näitama tõendil, mis antakse kindlustusvõtjale maksuametile esitamiseks, tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepinguna sõlmitud põhilepingusse tasutud kindlustusmaksed.

Hansapanga Kindlustus on tellinud advokaadibüroost õigusliku hinnangu, kas lisakindlustuse eest tasutud maksed on tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepingu raames maksustatavast tulust mahaarvatavad või mitte, teatas Hansapanga Kindlustuse turundusjuht Neeme Raidvere.

Kui advokaadibüroo õiguslik hinnang kinnitab Hansapanga Kindlustuse seisukohta, et lisakindlustusse tehtud maksete mahaarvamine on kooskõlas seadusega, siis jäävad kehtima juba väljasaadetud teatised. Osutub aga senine lähtekoht ebatäpseks, siis väljastab Hansapanga Kindlustus klientidele uued teatised.

Hansapanga Kindlustuse juhatuse esimehe Priit Potisepa sõnul jätavad kindlustusseadus ja tulumaksuseadus tõlgendamiseruumi, kas tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse lepingu lisakindlustuse makseid võib maksustatavast tulust maha arvata.

?Lisakindlustuste mahaarvamine tulumaksusoodustusega pensionikindlustuses on igati eetiline, sest pensionitoodetes sisalduvad kindlustused surma ja invaliidsusjuhtumi puhuks täiendavad riikliku invaliidsus- ja toitjakaotuspensioni,? selgitas Priit Potisepp

Invaliidsus- ja töövõimetushüvituste saamiseks ja surma korral lähedastele materiaalse turvatunde tagamiseks on Hansapanga Kindlustuse pensionikindlustusele lisakaitseid võtnud 7775 klienti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing