Eesti esimene veepark valmib oktoobriks

16. veebruar 2001, 08:18

Oktoobris avab Tartus uksed Aura nime kandev veekeskus, mis võib oma basseinidesse meelitada seni Soome Serena veepargis käinud eestimaalased, kirjutab Postimees.

Luksusest, mida 500ruutmeetrine Tartu veepark kahe 55 meetri pikkuse liumäe, lainetekitaja, koskede ja veekardinate ning nelja mullivanniga pakub, olid eile näha vaid betoonhallid piirjooned. Plaatimistööd algavad tuleval nädalal.

Aastas loodab veekeskuse projektijuht ja keskuse majandamiseks loodava äriühingu arvatav juhataja Mati Tolmoff basseinides ja veepargis näha 180 000 ujujat, mis on peaaegu kaks korda niipalju kui Tartus elanikke.

Et poolesajameetrine liumägi arvatakse kujunevat veepargi hitiks, telliti järjekorra vältimiseks käigupealt teinegi, olgugi et see lisab niigi üle 80 miljoni krooni maksva veekeskuse hinnale veel sadu tuhandeid kroone.

Tolmoff ütles, et suur bassein lubaks Tartus korraldada ükskõik milliseid rahvusvahelistele normidele vastavaid ujumisvõistlusi.

Ehkki eile kuulutati avalikult välja veekeskuse nimekonkurss, on selge, et vähemalt 2005. aastani laenab osa nimest AS Ösel oma Aura-mahladelt. Aura nime kasutamise eest maksab Ösel veekeskusele avamisest alates aastas 200 000 krooni toetust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing